18.04.2014 Cuma Hava Durumu  HAVA_D :10  Şuan : AZ BULUTLU  Görüş Açısı :
 

 

İL PROTOKOLÜ BELEDİYEDE BAYRAMLAŞTI

 

Adıyaman Belediyesi her bayramda olduğu gibi bu bayramda da il protokolüne ev sahipliği yaptı.

Adıyaman il protokolü, Ramazan Bayramı’nın 1. günü Belediye Başkanlığı binasında bir araya gelerek bayramlaştı. Bayramlaşma programı kapsamında düzenlenen törene Vali Mahmut Demirtaş, AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın ve Adıyaman Milletvekilleri, Mehmet Erdoğan, Murtaza Yetiş, Salih Fırat, Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, İl Genel Meclisi Başkanı Necmi Baykan, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, siyasi parti başkanları, STK temsilcileri, kanaat önderleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Basın mensuplarının da yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşma programı coşkulu bir şekilde geçti.

 

Bayram tebriklerini kabul eden ve halkla bayramlaşan Vali Mahmut Demirtaş;

 

Ramazan Bayramı’nın Adıyaman’a, ülkemize ve tüm insanlık âlemine barış, huzur ve mutluluklar getirmesini temenni ederek; “Bayramlar sevgi, barış, kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğunlaştığı, milletçe birlik ve beraberliğin daha da pekiştirildiği günlerdir. Ramazan ayının sunduğu manevi havanın etkisiyle insanları birbirine daha çok yakınlaştıran, kırgınlıkların ve dargınlıkların sona erdiği, insanlar arasındaki iyi duyguların fazlasıyla pekiştiği, hoşgörünün arttığı, yardımlaşmaların çoğaldığı, tüm güzel duyguların hat safhaya ulaştığı mübarek Ramazan Bayramı’nın ilimize ve ülkemize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

 

Milletvekilleri adına konuşma yapan Ak Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın da;

 

“Ramazan’ı güzel bir şekilde hep birlikte yaşadık. Ramazan’da yapmış olduklarımız ibadetlerin bir mükâfatı olarak bugün Ramazan Bayramı’nın ilk saatlerini yaşıyoruz. Öncelikle herkesin bayramını tebrik ediyorum. Bu bayramın hemşehrilerimize, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bugün sabahın erken saatlerinde mezarlıkları birçoğumuz ziyaret ettik. Arife gününde yine ziyaretler yapıldı. Mezarlıklarda bir duygu seli vardı. Duygu yoğunluğu vardı. Mezar taşlarına bakıyoruz, hepimizin sonu orası olduğunu görüyoruz. Ağa, paşa, Alevi, Sünni, siyah, beyaz hâsılı ne olursa olsun, kim olursa olsun herkesin nihai durağı orasıdır. Önemli olan oraya giderken Hakk’ın rızasını, halkın duasını alabilmektir. Bütün gayretimiz bu yönde olmalıdır. Hem bu dünyada barış, huzur ve kardeşliği yaşatmak, hem de öbür dünyada mutlu olmak için çalışmalıyız. Birliği, berberliği kendimize şiar edinmeliyiz. Bu vesile ile bir kez daha değerli hemşehrilerimizin, ülkemizin ve tüm İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan ise;

 

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan’ın sonuna gelmiş ve bugün bayrama kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Hep birlikte bayramı idrak ediyoruz. Allah’a hamdolsun ki hem Adıyaman’ımızda, hem de ülkemizde huzur ve barış içerisinde Ramazan’ımızı idrak ettik ve şu anda bayramlaşıyoruz. Cenab-ı Allah’tan niyazımız; özellikle İslam coğrafyasında katledilen, savaş halinde olan, baskı ve zulüm gören Müslüman kardeşlerimizin bir an evvel barışa ve huzura kavuşmalarıdır. Bu vesileyle başta Adıyamanlı hemşehrilerimizin, milletimizin ve İslam âleminin bayramını tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum” şeklinde duygularını ifade etti. 

         
   
         

 

 
 
   
  

Hocaömer Mahallesi Gölebatmaz Caddesi No:1 • Santral : 416 216 17 20 • Beyaz Masa : 153 • Faks : 416 216 10 15 • bilgi@adiyaman.bel.tr

Web Sitesi Teknik Destek ve iletiş için bim@adiyaman.bel.tr