a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BELEDİYEMİZDEN, ŞAİR DURSUN ALİ ERZİNCANLI’YA FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI

     Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, daha önce ilimize gelerek kendisini bir Adıyamanlı gibi hissettiğini söyleyen Şair Dursun Ali Erzincanlı’ya, Belediye Meclisimizin aldığı kararla ‘Fahri Hemşehrilik Beratı’ takdim etti.

     Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, daha önce belediyemiz tarafından düzenlenen bir programa katılan ve yaptığı açıklamada kendisini bir Adıyamanlı gibi gördüğünü söyleyen Şair Dursun Ali Erzincanlı’ya, Belediye Meclisimizin aldığı kararla ‘Fahri Hemşehrilik Beratı’nı takdim etti.

      Durak Menzil Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı tarafından Şair Dursun Ali Erzincanlı’nın da katılımıyla Gençlik Hizmetleri Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen ‘Gül Gecesi’ne katılan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu vatandaşlarla birlikte, ilahi sanatçılarının seslendirdiği birbirinden güzel şiirlere ve ilahilere eşlik etti.

     Program sonunda Durak Menzil Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Hüseyin Şen, Başkanımıza katkı ve desteklerinden dolayı plaket takdim etti. Plaket töreninden sonra bir teşekkür konuşması yapan Başkanımız, programa katılan sanatçılar arasında yer alan Şair Dursun Ali Erzincanlı’ya sürpriz yaparak, Belediye Meclisimiz tarafından alınan kararla verilmesi uygun görülen ‘Fahri Hemşehrilik Beratı’nı sanatçıya takdim etti.

     Başkanımız yaptığı konuşmada, daha önce ilimize gelerek katıldığı bir programda, yıllardır Adıyaman’a gidip-geldiğini ve artık kendisini yarım Adıyamanlı hissettiğini söyleyen Dursun Ali Erzincanlı’ya Belediye Meclisimizin kararıyla Fahri Hemşehrilik Beratı verdiklerini dile getirdi. Salondan büyük alkış alan bu konuşmadan sonra söz alan Şair Erzincanlı ise fahri Adıyamanlı olmanın kendisini oldukça memnun ettiğini dile getirerek, Başkanımıza ve Belediye Meclis Üyelerimize ayrı ayrı teşekkür etti.