a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAŞKANIMIZ, KADIN VE GENÇLİK MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

 

    Belediyemiz tarafından hizmete konulan Kadın ve Gençlik Merkezlerini ziyaret eden Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, kursiyerler tarafından yapılan çalışmaları inceledi.

    Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Belediyemiz tarafından Fatih, Siteler ve Cumhuriyet mahallelerinde hizmet veren Kadın ve Gençlik Merkezleri’nin çalışmalarını yerinde inceledi.

   Belediyemiz tarafından iç tefrişatı yapılan, Halk Eğitim Merkezi tarafından da usta öğreticileri görevlendirilen kurslara katılan kursiyerlerin yaptığı el emeği, göz nuru çalışmaları tek tek inceleyen Başkanımız, kendisi de tezgahlara oturarak çeşitli çalışmaları yapmayı denedi.

    Kadın ve Gençlik Merkezi ziyaretinde bir açıklama yapan ve merkezlerin amacına uygun hizmet vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanımız, “Gerekli çalışmaları yapılarak yeniden halkımızın hizmetine sunduğumuz Kadın ve Gençlik Merkezlerimizi ziyaret ederek kursiyerlerimizin yaptığı çalışmaları inceleme şansı bulduk. Birbirinden güzel eserler ortaya çıkmış, tüm hocalarımızı ve kursiyerlerimizi kutluyorum. Yapılan güzel çalışmaları görünce merkezimizin ne kadar amacına uygun hizmet verdiğini de görmüş olduk, bu da beni ayrıca mutlu etti” diye konuştu.

    Başkanımız konuşmasının devamında, şu an merkezlerde Halk Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen usta öğreticiler tarafından, giyim, kuaförlük, ev tekstili, rölyef, bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, Arapça, okuma-yazma, Kur-an’ı Kerim, takı tasarım, bakır işlemeciliği, İngilizce, halı ve kilim dokuma, diksiyon, Osmanlı yemenisi ve Suriyeli vatandaşlar için Türkçe kursları verildiğini söyledi. Ayrıca Cumhuriyet Mahallesindeki merkezde de üniversite ve KPSS başta olmak üzere sınavlara hazırlanan öğrencilere sınıf ortamında, branş hocalarının destekleriyle eğitimler verildiğini dile getiren Başkanımız, önümüzdeki süreçte çalışmaların daha da yoğunlaşacağını belirttiler.