a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN ‘AT BAŞI’ İDDİALARINA YANIT

     ‘Çöp konteynerinde at başı bulundu’ iddiası üzerine harekete geçen Belediyemiz, bulunan hayvan başının bir ata değil, çift tırnaklı bir hayvana ait olduğunu belirledi.

     ‘Adıyaman’da çöp konteynerinde at başı bulundu’ iddialarının yeniden gündeme gelmesi üzerine harekete geçen Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, bahse konu olan hayvan kafası üzerinde yaptığı fiziki muayene sonucunda kafanın bir ata değil, çift tırnaklı bir hayvana ait olduğunu belirledi.

    Önceki akşam yapılan bir ihbar üzerine harekete geçen Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, Gölbaşı Caddesi üzerinde bulunan bir çöp konteynerinde kesilmiş ve derisi yüzülmüş bir hayvan kafası buldu. Olayın kendilerine iletilmesi üzerine Veteriner İşleri Müdürlüğümüzde görevli Veteriner Hekim Yusuf Işık, bahse konu olan hayvan kafasını incelemek üzere Veteriner İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezine götürdü. Burada yapılan fiziki muayeneler sonucunda derisi yüzülmüş kafanın bir ata ait olmadığını belirten Veteriner Hekim Işık, kafanın çift tırnaklı bir hayvana (sığır) ait olduğunu belirlediklerini dile getirerek, Adıyamanlılara rahat bir nefes aldırdı.