a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BELEDİYEMİZ, ANNE VE YAVRU KÖPEKLERİNE KUCAK AÇTI

    Turgut Reis Mahallesi’nde açlık ve soğuk havayla mücadele etmek zorunda kalan anne köpek ve yeni doğan 10 yavrusuna Veteriner Müdürlüğü ekiplerimiz sahip çıktı.

     Sokak hayvanlarına her türlü tedavi ve bakım imkânını sağlayan Belediyemiz, vatandaşların ihbarıyla anne köpek ve 10 yavrusuna sahip çıktı.

    Turgut Reis Mahallesinde meydana gelen olayda, kısa bir süre önce 10 yavru doğuran anne köpek, yavrularıyla birlikte soğuk havada açlıkla mücadele etmek zorunda kaldı. Köpeğin durumunu gören mahalle sakinleri Mahalle Muhtarı Abdulkadir Geylani Taş’a bilgi verdi. Mahalle Muhtarı Taş da, Veteriner Müdürlüğümüzü arayarak soğuk havada yaşam mücadelesi veren köpekler için yardım istedi.

     Olay yerine gelen Veteriner Müdürlüğü ekiplerimiz, anne köpek ile yavrularını alarak, sokak hayvanlarına bakım ve tedavi imkânı sunulan Veteriner Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü. Burada, Veteriner Hekim Yusuf Işık tarafından tedavi altına alınan anne ve yavruları, sağlık kontrollerinden ve muayenelerden geçirildi. Sağlık durumu iyi olan ancak takviye vitamin ve mineral desteği yapılan anne ile yavruların bir süre daha misafir edileceğini söyleyen Veteriner Hekim Işık, daha sonra köpeklerin kısırlaştırılıp, aşılanıp, küpelendikten sonra sahiplendirilecek veya doğal yaşam alanlarına bırakılacağını söyledi.