a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

Temizlik İşleri Müdürlüğü Görev ve Yetkileri

     Adıyaman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüz 5393 Sayılı Belediye Kanunu, 2872 sayılı Çevre Kanunu, 21586 sayılı Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, 20814 sayılı Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, ilgili kanun, tüzük ve genelgeler ile Belediye Encümeni, Belediye Meclisi kararları doğrultusunda ve Belediye Başkanlığımızın verdiği yetki, yönetmelik, tamim ve talimatları çerçevesinde Şehrimizin Daha Temiz Görünümü İçin Temizlik Hizmetleri'ni yapmak ve yaptırmakla sorumludur.

     Şehrimizin daha temiz bir görünüm kazanması için çalışmalar sürdürül­mektedir. Özellikle süpürme ekiplerinin sayısının artırılması için çalışmalar yapılmaktadır ve Temmuz ayından itibaren de tüm mahallelerimiz artık daha sık süpürülecektir. Yine Belediyemiz tarafından haşereyle mücadele konusunda çalışmalar yapılmış olup, larva ile mücadele kapsamında tüm şehir ilaçlanmıştır.ayrıca tüm şehir ilaçlanmış olup,Temmuz ayından itibaren de her ay en az 4 kez tüm şehir ilaçlanması planlanmıştır. Bu mücadelenin başarılı olması için de civar belde belediyelerimizin de aktif olarak gayret göstermeleri gerekmektedir.

     Öte yandan Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ile İtfaiye Müdürlüğümüz tarafından ortaklaşa olarak geceleri ana caddelerde kaldırım ve yolları yıkayarak tozlanmanın önüne geçmeye çalışılmaktadır. Ayrıca "baca temizleme,baca yükseltme,yağmursuyu kolektörlerinin temizlik ve bakımı ve vidanjör "ekibimizle vatandaşlarımızın en temiz ve en düzenli bir ortamda yaşamaları için uğraş vermekteyiz.