a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

KÖTÜ KOKU VE GÖRÜNTÜYE İZİN VERMİYORUZ

   Belediyemiz, kötü koku ve görüntüye sebep olan etkenleri ortadan kaldırmak için şehir merkezindeki çöp konteynırlarında günlük temizlik yapıyor.

      Şehir genelinde kötü koku ve görüntüye sebep olacak etkenleri ortadan kaldıran Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, bunun için çöp konteynırlarında da günlük rutin bakım yapıyor.

     Özel dizayn edilmiş araçla konteynırları dezenfekte eden ekiplerimiz, bu şekilde il merkezindeki tüm çöp konteynırlarında oluşan zararlı böceklerin ve bakterilerin önlenmesi ve bunlardan kaynaklı yayılan kötü kokuların önüne geçiyor.

    Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkililerimiz, her gün düzenli olarak çöp konteynerlerinde dezenfekte işlemi uyguladıklarını dile getirerek, bu şekilde hem pis kokuların giderildiğini, hem de haşerelerle mücadele edildiğini belirtti. Günde yaklaşık 100 konteynırı dezenfekte sistemi ile temizlediklerini de sözlerine ekleyen yetkililerimiz, vatandaşlardan evsel atıklarını su sızdırmaz çöp poşetleri ile birlikte konteynerlere atmalarını istedi.

      Vatandaşlarımız ise yapılan uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, temiz bir şehirde yaşamalarına olanak sağlayan Belediyemize teşekkür etti.