a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAŞKANIMIZ, YENİ İMAR PLANIYLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ

      Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, MÜSİAD Adıyaman Şubesi üyelerine askıya çıkarılan ‘Yeni İmar Plan Revizyonu’ ile ilgili bilgi verdi.

     Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şubesi’nin davetlisi olarak MÜSİAD üyeleriyle bir araya gelen Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Belediyesi tarafından askıya çıkarılan ‘Yeni İmar Plan Revizyonu’ ile ilgili bilgi verdi.

     MÜSİAD Adıyaman Şubesinde gerçekleşen ziyarette MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım ve üyeler hazır bulundu. MÜSİAD üyelerinin Yeni İmar Planıyla ilgili sorularını yanıtlayan Başkanımız, il merkezine ait ilave ve revizyon 1/1000’lik uygulamalı imar planı ile 1/5000’lik nazım imar planının meclis üyelerinin oylarıyla onaylandığını ve yaklaşık bir aydır İmar Müdürlüğünde askıya çıktığını hatırlatarak şunları söyledi: “Belediye meclisimizin 2040 yılını hedef alarak hazırladığı revizyon-ilave imar planı şu an askıda. Elbette ki eksikler yada fazlalar olmuştur. Bunun için bir aylık askı süresini ciddiye alıyoruz. Bir aylık askı süresinden sonra itirazlar değerlendirilecek ve gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra uygulama kısmına geçilecek. Amacımız el birliğiyle şehrimizi daha yaşanabilir bir kent haline getirmektir.”