a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAŞKANIMIZ, ŞEHİR PLANCILARIYLA BİR ARAYA GELDİ

     Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, ilde görev yapan Şehir Plancılarıyla bir araya gelerek Yeni İmar Planı üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

    Adıyaman’ın daha yaşanabilir bir kent olması için yapılacak olan önemli çalışmaları önce kamuoyuyla paylaşan ve ilgili kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle istişare ederek çözüme kavuşturan Belediyemiz yetkilileri, geçtiğimiz aylarda Belediye Meclisimiz tarafından onaylanarak askıya çıkarılan Yeni İmar Yasası ile ilgili de ilgili kesimlerden görüş almaya devam ediyor.

    Yeni İmar Planından Adıyaman’ın daha iyi yararlanabilmesi için ilde faaliyet gösteren Şehir Plancılarıyla bir araya gelen Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, amaçlarının Yeni İmar Planının şehrin gelişimine en faydalı şekilde olmasını sağlamak olduğunu dile getirdi.

    TMMOB Şehir Plancılar Odası Adıyaman Temsilciliği üyesi Şehir Plancılarıyla belediye binasında bir araya gelen ve Başkanımıza, Başkan Yardımcımız Ahmet Vechi Yüksek ve meclis üyelerimiz de eşlik etti. Toplantıda, askıya çıkarılan yeni revizyon ve ilave imar planı hakkında önerilerini dinledikleri Şehir Plancılarına, Yeni İmar Planı hakkında düşüncelerini aktaran Başkanımız, el birliğiyle şehri daha ileriye götürmek istediklerini ve bu toplantıyı da bu nedenle gerçekleştirdiklerini söyledi.

      Başkanımız toplantı sonunda destek sunan Şehir Plancılarına teşekkür etti.