a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAŞKANIMIZ ‘KENTSEL TASARIM SEMİNERİ’NE KATILDI

     Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Başkan Yardımcımız Ahmet Vechi Yüksek ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen ‘Kentsel Tasarım Semineri’ne katıldı.

      Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından Ankara’da düzenlenen ‘Kentsel Tasarım Seminerine’ katıldı.

       İmardan sorumlu Başkan Yardımcımız Ahmet Vechi Yüksek ile birlikte katıldığı toplantıda, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki ile Adıyaman’da hak sahipleriyle görüşmelerine başlanan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında görüş alışverişinde de bulunan Başkanımız, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla Adıyaman’ın imajının değişeceğini dile getirdi.

      Çeşitli illerden belediye başkanları ile akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bakanlık olarak deprem ülkesi olan bu coğrafyada kentlerin nasıl dönüştürüleceğine yönelik ciddi bir gayret içerisinde olduklarını belirterek, “Artık sağlıksız şehirlerden kurtulmalıyız. Sağlıksız ve kimliksiz şehirlerin dönüştürülmesi noktasında tüm kesimlere çok iş düşüyor. Bu anlamda son yıllarda Türkiye’de çok önemli gelişmeler yaşandı” diye konuştu.

      Mahalle konseptli, komşu ilişkilerinin olduğu, kimlikli şehirlere geçmek istediklerine de vurgu yapan Bakan Özhaseki, bu anlamda ‘Şehir 2023’ü önemsediklerini sözlerine ekleyerek, “Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında amacımız kimseyi mahallesinden, hatırasından koparmamak” şeklinde konuştu.

      Bütün sıkıntıların şehirlerin yenilenmesi noktasında bir fırsata dönüştürülebileceğini de söyleyerek konuşmasını tamamlayan Bakan Özhaseki’den sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu da bir konuşma yaptı.