a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

KENTSEL DÖNÜŞÜMLE ADIYAMAN’IN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

     Adıyaman tarihinin en kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmasına imza atmaya hazırlanan Belediyemiz, hak sahipleriyle görüşmelerin olumlu sonuçlanması durumunda, şehrin çehresini değiştirecek projenin ilk kepçesini vuracak.

   Adıyaman tarihinin en kapsamlı ve en geniş alanına sahip kentsel dönüşüm çalışmalarına imza atmak için hak sahipleriyle görüşmelerini sürdüren Belediyemiz, görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde Adıyaman’ın çehresini değiştirmek için ilk kepçeyi vuracak.

     Mara ve Varlık Mahalleleri ile Musalla, Ulucami ve Alitaşı Mahallelerinin bir kısmını kapsayan 61 hektarlık alanda gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, çalışmalara başlamak için ilk aşama olan hak sahipleriyle görüşmelerin devam ettiğini dile getirerek, hak sahiplerinden ev yada arsalarının fiyatını olanın çok üstünde gösterme gayreti içerisinde olmamalarını isteyerek, “Amacımız, halkımızın desteğiyle şehrimizin çehresini değiştirmek” diye konuştu.

    2 Ocak tarihinde başlayan görüşmelerin devam ettiğini de sözlerine ekleyen Başkanımız, “Uzun uğraşlar sonucunda bürokratik işlemleri tamamladığımız kentsel dönüşüm projesinde söz artık bizde ve kentsel dönüşüm alanında mülkiyeti bulunan hak sahiplerinde. Mara, Musalla, Varlık, Ulucami ve Alitaşı Mahallelerinde kentsel dönüşüm alanı içerisinde mülkiyeti bulunan vatandaşlarımızdan bizlere destek olmalarını istiyoruz. Hak sahibi olan vatandaşlarımız çok yüksek bir rant sağlama amacı gütmeden, şehrimizin kalkınmasına katkı sağlamak için mülkiyetinin hakkına razı olurlarsa, kentsel dönüşüm çalışmalarını en kısa sürede tamamlarız. Aksi halde bu iş sürüncemede kalabilir yada uzayabilir. İsteğimiz hem Adıyaman’ın kazanması hem de buradaki mülk sahiplerinin fayda görmesidir” şeklinde konuştu.

    Görüşmelerin olumlu sonuçlanması durumunda hemen yıkım işlemlerine başlanacağını belirterek konuşmasını sürdüren Başkanımız sözlerini şöyle tamamladı: “Kentsel dönüşüm projesi hayata geçerse şehrimiz yeni bir yüz, yeni bir çehre, yeni bir çarşı, yeni bir sosyal alan ve yeni bir konut alanına kavuşmuş olacak. Halkımızın bu konuda yardımcı olacağına ve el ele vererek bir an önce şehrimize katkı sağlayacak bu projenin hayata geçirmemize destek vereceklerine inanıyorum. Bu çerçevede projenin hayata geçmesinde emeği olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız olmak üzere Bakanlar Kurulumuza, özellikle de Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki beye, Adıyaman milletvekillerimize ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza bağlı Genel Müdür, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı bürokratlarımıza tüm Adıyamanlılar adına teşekkür etmek istiyorum.”