a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANIMIZDAN ÖZHASEKİ’DEN BELEDİYEMİZE ZİYARET

 

     Çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki, Belediyemizi ziyaret etti.

     Çeşitli açılış ve toplantılara katılmak üzere ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki, Belediyemizi ziyaret etti.

   Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ile Belediye Meclis Üyelerimiz, Başkan Yardımcılarımız ve birim müdürlerimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki ve beraberinde bulunan TBMM Başkanvekili ve Adıyaman milletvekilimiz Ahmet Aydın, Kayseri Milletvekilimiz İsmail Tamer, Adıyaman Milletvekillerimiz İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat, Valimiz Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti İl Başkanımız Mehmet Erdoğan, bürokratlarımız, partililerimiz ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizi kapıda karşıladı.

   Daha sonra Başkanlık makamına geçen heyete sinevizyon eşliğinde belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, kentin 33 mahallesine de her türlü hizmeti eşit oranda yansıtmaya önem verdiklerini dile getirerek, “Bir yılda ortalama 75 kilometre yol asfaltlıyoruz. Altyapıda yetersiz olan su ve kanalizasyon eksikliklerini tamamladık. Belediye otobüslerimizin sayısını arttırdık. Taziyelerde her türlü hizmeti ücretsiz olarak veriyoruz. Adıyaman’da diğer illerden farklı olarak yaptığımız çalışmaların başında gece otobüslerimiz geliyor. Şehrin dışında bulunan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kadar giden otobüslerimiz gece 23.00 ila sabah 06.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet veriyor. Bunun yanında hastaneden taburcu olan ve arabası olmayan hastaları da biz evlerine götürüyoruz. Bunların yanında bir de kentsel dönüm çalışmamız var. İnşallah bakanlığınızın da destekleriyle bu projeyi hayata geçirip, Adıyaman’ın çehresini değiştireceğiz” şeklinde konuştu.

   Siyasi geçmişinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı da bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Özhaseki ise yaptığı konuşmada, Adıyaman’ın gelişmesi, değişmesi ve modernleşmesi noktasında yapılan çalışmaları takdir etti.

   Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Belediyesi Şeref Defterini imzalayan Bakanımız Özhaseki’ye Adıyaman Belediyesi Kadın ve Gençlik Merkezi’ndeki kursiyerler tarafından yapılan bir tablo hediye etti.

BAKANIMIZ, KENTSEL DÖNÜMÜŞ ALANINI KAPSAYAN MAHALLELERİN MUHTARLARIYLA GÖRÜŞTÜ

    Ziyaretin son bölümünde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki, Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ile birlikte Belediye Başkanlığı makamında, Mara ve Varlık Mahalleleri ile Musalla, Ulucami ve Alitaşı Mahallelerinin bir kısmını kapsayan 61 hektarlık alanda gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm projesini içine alan mahallelerin muhtarlarıyla görüştü.