a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

ÖNEMLİ BİR SORUNA DAHA NEŞTER VURULUYOR

   Adıyaman’ın en önemli problemleri arasında yer alan imar ve şehirleşme sorununu ortadan kaldırmak için kolları sıvayan Belediyemiz, konuyla ilgili şehirde bulunan tüm paydaşları bir araya getirerek önemli bir söyleşiye ev sahipliği yaptı.

   Göreve geldiği günden bu yana şehrin temel sorunlarını ortadan kaldırmak için yoğun bir gayret ortaya koyan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, önemli bir soruna daha el attı.

   Belediyemiz İmar Komisyonu, Mimari Estetik Komisyonu ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ‘Şehir ve İmar’ konulu söyleşiye ev sahipliği yapan Başkanımız, böyle önemli bir konu için şehirdeki tüm paydaş kurum, kuruluş, oda ve şahıslardan destek istedi.

   Şehrin imarıyla ilgili kurumların temsilcilerinin, ildeki mimar ve mühendis odalarının temsilcilerinin, STK temsilcilerinin, Adıyaman Üniversitesi’nde görevli akademisyenlerin ve belediyenin birim müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen ve imar planının genel sorunlarının, Adıyaman Belediyesi imar yönetmeliğinin oluşturulmasının, kent ulaşım ana planının ve kent estetiğinin gündem konusu olduğu söyleşi iki oturum halinde yapıldı. İlk oturumu belediye meclis üyelerimizden Orhan Bilgiç’in, ikinci oturumu ise yine belediye meclis üyelerimizden Erdoğan Şahin’in yönettiği söyleşinin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, amaçlarının Adıyaman’ın geleceğini planlamak olduğunu söyleyerek, şunları dile getirdi: “Adıyaman’ımız için neler yapacağımızı konuşacağımız programımıza hepiniz hoş geldiniz. Programı düzenlememizdeki amacımız, ilimizde yeni bir yaşam alanı oluşturmaktır. Bu yaşam alanını hem akıllı, hem de içerisinde bisiklet ve yürüyüş yollarının da bulunacağı sağlıklı kent konseptinde düşünüyoruz. Bunun için programa katılan tüm arkadaşlarımızdan önerilerini sunmalarını istiyoruz. Çünkü bu şehir hepimizin; burası dertlenme, ümitsiz olma yeri değil, aksine çözüm üretme merciidir. Belediye hepinizin, meclis sizsiniz. Tüm olumsuzluklara rağmen ne yapabilirizi konuşmak için bugün burada bir araya geldik. Şimdiden sunacağınız önerileriniz için hepinize teşekkür ediyor, söyleşimizin ilimiz adına hayırlı olmasını diliyorum.”

   Belediye Başkanımızın konuşmasının ardından oturuma geçildi. Konu ile ilgili verilen bilgilerden sonra sırasıyla söz alan paydaşlar, Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’a böyle önemli bir konuya kendilerini de dahil ettiği için teşekkür edip, imar ve şehirleşme konusun da önerilerini sundu.

    Yetkililerimiz, programın önümüzdeki süreçte de devam edeceğini belirtti.