a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

ALTINŞEHİR-HASTANE ARASINDA EKSPRES OTOBÜS HATTI HİZMET VERMEYE BAŞLADI

 

     Ulaşımda önemli işlere imza atan belediyemiz, yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

   Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’nun göreve gelmesinden sonra ulaşımda önemli işler ortaya koyan belediyemiz, şehir içi ulaşımında yeniliklere hız kesmeden devam ediyor.

   Alınan son otobüslerle birlikte şehir içinde iki ayrı hatta hizmet vermeye devam eden belediyemiz, Atatürk Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Altınşehir-400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi güzergâhında ‘Ekspres Hat’tı faaliyete geçirerek, şehrin en batısından şehrin en doğusundaki 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine daha hızlı ulaşılmasına olanak sağladı.

   4 Nisan Salı gününden itibaren hizmet vermeye başlayan ‘Ekspres Hat’tın tanıtımını şoför koltuğuna oturarak yapan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, ulaşımla ilgili yaptıkları çalışmaları şöyle özetledi: “Adıyamanlı hemşerilerimizin ulaşım noktasındaki tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışıyoruz. Bunun için 4 otobüsle devraldığımız belediyemizde ulaşımdaki araç sayımızı 30’a çıkardık. Şu an bulvarda 13 tane 12 metrelik otobüsümüz hizmet veriyor. Çevreyolundaki araçlarımız yetersizdi, 9 metrelik araçlarımızı da bu güzergâha aktardık. Bunların yanında küçük araçlarımız da gece ücretsiz olarak hizmet vermeye devam ediyor.”

   Şehrin en batısındaki insanları, şehrin en doğusundaki hastaneye süratli bir şekilde getirebilmek için Ekspres Hattı hizmete koyduklarını da söyleyerek yeni hizmet hakkında bilgi veren Başkanımız, “Altınşehir ile 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında hizmet verecek olan ‘Ekspres’ otobüs hattımız hizmet vermeye başladı. Bu hizmet sayesinde, aracı olmayan bir vatandaşımız acil olarak hastaneye gitmek isterse, Altınşehir’den yola çıkacak olan otobüslerimize binerek 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kadar birkaç durak dışında hiçbir yerde durmayarak ulaşabilecek. Altınşehir’den çıkan ekspres otobüsümüz, Hükümet binası önünde ve Kadın Doğum Hastanesi önünde duracak, bunların dışında hiçbir durakta durmayacak, yan yola girmeyecek. Bu şekilde 45 dakika süren yolculuk 18-20 dakikaya kadar düşüyor. Bu diğer otobüslerimizdeki yükü de alacak. Talebe göre bu hatta koyduğumuz otobüslerimizin sayısını da arttırabiliriz. Adıyaman’ımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

   Yeni uygulamayı çok beğenen vatandaşlar ise hastaneye bazen bir saatte gittiklerini dile getirerek, “Altınşehir Mahallesinde oturan birisi hastaneye gitmek için bazen bir saatten fazla zaman harcıyor. Bu yeni hizmetle birlikte bu sorun ortadan kalkacak. Halkın yararı açısından oldukça önemli olan bu hizmeti kim düşünmüşse Allah razı olsun” diye konuştu.