a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

KAVŞAK VE REFÜJLERE ON BİNLERCE LALE VE MENEKŞE…

     Belediyemiz, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan refüj ve kavşaklar başta olmak üzere şehrin birçok noktasındaki yeşil alanı estetik bir görünüme kavuşturuyor.

    Atatürk Bulvarında bulunan refüj ve kavşaklar başta olmak üzere şehir merkezindeki park ve yeşil alanlardaki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Belediyemiz, kentteki orta refüjlere 70 bin lale ekip, 125 bin menekşe dikmeye başladı. Toplam 195 bin çiçek ekip dikecek olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından gerçekleşen çalışmalar neticesinde, şehir rengârenk bir görüntüye kavuşacak.

    Konuyla ilgili bir açıklama yapan yetkililerimiz şunları dile getirdi: “Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da başta Atatürk Bulvarı üzerindeki refüj ve kavşaklar olmak üzere şehir genelindeki parklara mevsim çiçeklerini ekip, dikmeye başladık. Bu yıl Kasım ayı boyunca şehir geneline 70 bin lale ve 125 bin menekşe ekimi ve dikimi gerçekleştirecek olan ekiplerimiz, Adıyaman’ın rengârenk bir görünüm kazanmasını sağlayacak. Adıyaman Belediyesi olarak amacımız, halkımızın daha güzel bir çevrede yaşamasıdır. Bunun için park, refüj ve kavşaklardaki çalışmalarımız devam edecek.”