a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

ELEKTRİK TRAFOLARI ESTETİK BİR YAPIYA KAVUŞTURULDU

    Belediyemiz, şehir estetiğine katkı sunması amacıyla kent merkezinde bulunan elektrik trafolarında ‘vatan’ ve ‘bayrak’ temalı boyama çalışması başlattı.

      Sosyal belediyeciliğin yanı sıra kent estetiğine de büyük önem veren Belediyemiz, Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğrencilerin de katılımıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı.

    Şehir merkezinde bulunan elektrik trafolarının ‘vatan’ ve ‘bayrak’ temalı resimlerle süslenmesi için başlatılan proje, Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendi, Emniyet Müdürü Metin Alper ve eşi Kezban Alper hanımefendi, Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Orhan Çelik ile Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü hocaları ve öğrencileri katılımıyla gerçekleştirildi.

     Gölebatmaz Caddesi’nde başlayan projede eline fırça alan ilk isim Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi ile Emniyet Müdürü Metin Alper ve eşi oldu. Kutlu çifti ile Alper çifti, öğrencilerin ve öğretmenlerinde destekleriyle trafoya Türk bayrağı çizdi.

   Proje hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkanımız, amaçlarının şehir estetiğine katkı sunmak olduğunu söyleyerek, “Şehrimizin kaldırımlarında çok sayıda elektrik trafosu var ve bunların bazıları çok çirkin görüntülere sebep oluyor. Biz de sokak güzelleştirme projemiz kapsamında bu trafolarımızı sanatla süslemeye karar verdik. Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünden gönüllü öğrencilerimizle yaptığımız çalışmalarda, günün anlam ve önemine binaen vatan, asker ve bayrak temalı çalışmalar yaptık. Dileğimiz bu resimlerin yıpratılmaması. Bu güzellikler şehrin her tarafına yayılarak devam edecek inşallah. Projede emeği olan Güzel Sanatlar Lisesi yöneticilerine ve öğrencilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

     Emniyet Müdürü Metin Alper ise Belediyemiz tarafından başlatılan boyama etkinliğinin yerinde ve güzel bir çalışma olduğunu dile getirerek, emeği geçenleri tebrik etti.

    Cadde esnafı ise yapılan çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirerek Belediyemize ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerine teşekkür etti.