a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

ASKİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

   Şehrin çökme noktasında olan altyapısını değiştirmek için başlattığı yoğun çalışmayı gece gündüz sürdüren Belediyemiz, yeni adliye önünde yeni bir çalışmanın startını verdi.

    Adıyaman’da 30 yıldır yenilenmeyen altyapıyı yenilemek için son yıllarda büyük bir çalışmaya imza atan Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüz (ASKİM), yeni adliye önünden 1. Çevreyolu’nun girişine kadar olan kısmın altyapısını değiştirecek.

     Çalışmalar hakkında bilgi veren yetkililerimiz, yeni adliyenin yanında başladıkları çalışmaları 1. Çevreyolu’nun Müftülük Caddesi ile Abdulmusa Caddesi’nin girişine kadar devam edeceğini dile getirerek, “Yine büyük bir çalışmaya başladık. 1. Çevreyolu’nun Müftülük Caddesi ile Abdulmusa Caddesi’nin girişine kadar hem yağmur suyu hem de kanalizasyon hattı değişimi gerçekleştirilecek. Şu an sadece kanalizasyon hattı döşeniyor, yağmur suyu hattı 1000’lik olacak, kanalizasyon hattı biraz ilerledikten sonra yağmur suyu hattına başlayacağız. Amacımız bu sokaklardaki eksikleri gidermek” şeklinde konuştu.