a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAYRAMLAŞMA TÖRENİNE YOĞUN İLGİ

    Belediyemizin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve protokol üyeleri ile halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirilen Adıyaman’daki bayramlaşma töreni yoğun ilgi gördü.

      Ramazan Bayramı dolayısıyla Adıyaman Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirilen resmi bayramlaşma töreni yoğun ilgi gördü. Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’nun ev sahipliğini yaptığı törene, TBMM Başkan Vekilimiz ve AK Parti Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın, Valimiz Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti Adıyaman Milletvekilimiz Adnan Boynukara, Garnizon Komutanımız Davut Kulalar, Adıyaman Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Alay Komutanımız Ercan Atasoy, Mor Petrus ve Mor Pavlus Kilisesi Bölge Metropolitimiz Melki Ürek, Alevi kanaat önderlerimiz, kurum müdürlerimiz, STK ve siyasi parti temsilcilerimiz, partilerin milletvekili adayları ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

     Protokol üyelerinin vatandaşlarla tek tek bayramlaşması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, tüm İslam aleminin ve milletimizin bayramını kutladı.

Başkanımızdan sonra söz alan AK Parti Adıyaman Milletvekilimiz Adnan Boynukara da tüm İslam aleminin ve programa katılan davetlilerin bayramını kutladı.

     Konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak ülkemizin bu birliğe olan ihtiyacına dikkat çeken TBMM Başkan Vekilimiz Ahmet Aydın ise bayramların birlik ve beraberlik için oldukça önemli günler olduğunu dile getirerek, tüm İslam aleminin ve milletimizin bayramını kutladı.

    Valimiz Nurullah Naci Kalkancı ise programda yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti’nin özellikle İslam dünyası için ne kadar önemli bir ülke olduğuna dikkat çekerek, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı ve konuşmasını tüm İslam aleminin, milletimizin ve Adıyamanlıların bayramını kutlayarak tamamladı.

      Konuşmaların ardından program sona erdi.