a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAŞKANIMIZ ‘KONUŞ ADIYAMAN’DA GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

 

    Mercan TV’de Mustafa İlik’in hazırlayıp sunduğu ‘Konuş Adıyaman’ adlı programın konuğu olan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, izleyicilerden gelen soruları açık yüreklilikle yanıtladı.

     Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Mercan TV’de yayınlanan ‘Konuş Adıyaman’ adlı programın konuğu oldu.

    Mustafa İlik’in hazırlayıp sunduğu programda izleyicilerin sorularını yanıtlayan Başkanımız, 3 buçuk yıllık görev süresi boyunca yeraltı ve yer üstü çalışmaları ile ulaşımda yaptıkları yenilikler hakkında bilgi vererek, “Bu şehre ne kadar hizmet etsek az” dedi.

“SU SORUNUNU ORTADAN KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

     Programın ilk bölümünde yaz mevsiminde yaşanan su kesintileriyle ilgili sorulan soruları yanıtlayan Başkanımız, su kesintilerinin çeşitli sebepleri olduğunu dile getirerek, “Yaz mevsimindeki su kesintilerinin başlıca sebebi kaynaklardaki yetersizliktir. Bunun çözümü için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Milletvekillerimiz ve Valimizin de desteğiyle ilimizin Çat Barajında yararlanması için uğraşıyoruz. Bunun yanında Adıyaman Belediyesi olarak Çelikhan bölgesinde sulamada kullanılması için 6 tane sondaj kuyusu açtık. Kaynaklardaki problemlerin yanı sıra su kesintilerinin bir başka sebebi de kayıp-kaçak konusudur. Kayıp-kaçak su tespitini yapmak için yeni aldığımız Yeraltı Görüntüleme Cihazıyla kaynaklardaki kaçağın önüne geçmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

     Sorulan bir soru üzerine Adıyaman’da Türkiye’nin en ucuz içme suyunun tüketildiğini de sözlerine ekleyen Başkanımız, “Ancak Atık Su Arıtma Tesisinin kullanımına devam edebilmemiz için atık su parasını faturalara yansıtmak zorundayız. Amacımız halkımıza hizmeti en sağlıklı şekilde sunmak. Bunun için Alitaşı ve Sümerevler Mahallelerinde yaşanan su kesintilerinin önüne geçmek için de depolardan bu mahallelere direk içme suyu hattı döşedik” dedi.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YAKIN ZAMANDA PAZARLIK AŞAMASINA GELECEĞİZ”

     Adıyaman Belediyesi olarak yolsuzluk konusunu ortadan kaldırmak için istedikleri seviyeye ulaştıklarına inandığını da söyleyen Başkanımız, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kentsel dönüşüm konusunda imar planlamasını tamamladık, inşallah yakın zamanda pazarlık aşamasına geleceğiz. Halkımızdan isteğimiz, pazarlık aşamasında önceliklerinin şehrimizin menfaatlerin olması. Elbette ki her yapının değerini ödeyeceğiz ancak endişemiz, halkın değerinden fazla para istemesi. İnşallah kimseyi mağdur etmeden bu projeyi nihayete erdiririz. Altınşehir’deki kentsel dönüşüm konusuyla ilgili de çeşitli düşüncelerimiz var. Önceliğimiz buranın beton yığınına dönüşmemesi olacak. İlimizin en büyük problemlerinden bir tanesi olan trafik sorunu da ancak kentsel dönüşüm ile köklü bir şekilde çözülecek. Kentsel dönüşümle alternatif yollar oluşturarak, bu sorunu da çözeceğiz. Yine bu kapsamda Biraralık İlkokulunun yerine otopark yapmayı pdüşünüyoruz. Bir başka konu olan eski otogarın yerine de altında otoparkı olan büyük bir kültür merkezi yapmayı planlıyoruz. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor.”

“ÖDEDİĞİMİZ BORÇLA 6 TANE KÜLTÜR MERKEZİ YAPABİLİRDİK”

     Sorulan soru üzerine 3 buçuk yılda ödedikleri borç hakkında da bilgi veren Başkanımız: “Göreve geldiğimiz günden bu yana 127 milyon liraya yakın bir borç ödedik. Bunun yanında da 130 milyon liraya yakın yatırım yaptık. Geçmiş dönemden kalan borçlara ödediğimiz parayla, bugün ilimizde eksikliği en fazla hissedilen kültür merkezinden 6 tane yapabilirdik. Ama borç ödememiz yatırım yapmamızın önüne engel olmadı. Mesela projelerimiz arasında yer alan sabit semt pazarının ilkinin inşaatına Yeni Mahalle’de başladık. Yeni Mahalle’de yapımına başlanan bir başka projemiz de 25 bin metre kare üzerine yapılacak olan Kent Park’tır. Bunun yanında Demokrasi Park’ının yerine düşündüğümüz yeni projede hazırlanıyor. Yine, şehir merkezindeki tüm kaldırımları yenilemek için gerekli çalışmaları yapıyoruz. ‘Her mahalleye bir taziye evi’ projemizde tüm hızıyla sürüyor. Halkımız hizmetin en iyisine layık, onlar için gece gündüz demeden çalışıyoruz” diye konuştu.

     Başkanımız, programın sonunda Mercan TV ailesine ve Adıyamanlılara teşekkür etti.