a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

‘FOTOĞRAFLARIN DİLİYLE ADIYAMAN’ SERGİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI

   Belediyemiz ile AFYOL tarafından, Adıyaman’ın il oluşunun yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ‘Fotoğrafların Diliyle Adıyaman’ adlı fotoğraf sergisi protokol üyelerinin katılımıyla açıldı.

     Adıyaman’ın il oluşunun 63. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Belediyemiz ile Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği (AFYOL) tarafından düzenlenen ‘Fotoğrafların Diliyle Adıyaman’ isimli fotoğraf sergisi Keleş Konağı’nda açıldı.

       Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ile AFYOL Başkanı Mustafa Faruk Şenlik’in ev sahipliğinde gerçekleşen serginin açılış törenine AK Parti Adıyaman milletvekilimiz Adnan Boynukara, AK Parti İl Başkanımız Mehmet Erdoğan, AK Parti Merkez İlçe Başkanımız Mustafa Alkayış, Belediye Başkan Yardımcımız M. Said Kutlu, kurum müdürleri, belediye birim müdürleri, fotoğraf sanatçıları ve çok sayıda davetli katıldı.

      10 fotoğraf sanatçısının 75 fotoğrafının yer aldığı serginin açılış töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz fotoğraf sergimizde Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği üyelerinin birbirinden güzel fotoğraflarını halkımızın beğenisine sunduk. Sergilenen fotoğraflara baktıkça Adıyaman’ın her yöresine gidip-gelmiş gibi olduk. Çelikhan’dan Samsat’a, Gölbaşı’ndan Gerger’e kadar ilimizin her köşesinden çok güzel kareler var. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Böyle bir etkinliğe Adıyaman Belediyesi olarak sahiplik etmekten de ayrıca mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

    Açılış törenine katılan AK Parti Adıyaman milletvekilimiz Adnan Boynukara ise yaptığı konuşmada, Adıyaman’ın her köşesinden güzellikleri bir arada görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, “İlimizin il oluşunun yıldönümü olan 1 Aralık’ta açılan bu sergide emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Fotoğraf sanatçılarımızın ustalıkları sayesinde kentimizin dört bir köşesinden, birbirinden güzel fotoğrafları görmüş olduk” şeklinde konuştu.

   Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği Başkanı Mustafa Faruk Şenlik ise yaptığı konuşmada, Adıyaman Belediyesi’ne verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi: “2 yıl önce sosyal medya üzerinde oluşturulan platformda bir araya gelen fotoğraf meraklısı dostlar olarak bu sene içerisinde Adıyaman Fotoğraf Yolcuları adında bir dernek kurup, geniş bir kitlenin katılımıyla güzel bir yapıya büründük. Derneğimiz, birçok fotoğraf sanatçısı arkadaşımızı aynı çatı altında buluşturuyor. Bugün de bu çatı altında bir araya gelen arkadaşlarımızın objektiflerine yansıyan şehrimizin güzelliklerini sergiliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

      Yetkililerimiz, Keleş Konağı’nda sergilenmeye başlayan fotoğrafların üç gün boyunca ziyaretçilere açık olacağını söyledi.