a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

ADIYAMAN KÜLTÜRÜNÜ VUSLAT TV’DE TANITTIK

     Belediyemiz, Adıyaman’ın türkülerini, çiğköftesini ve diğer yöresel tatlarıyla ürünlerini Malatya’dan ulusal yayın yapan Vuslat TV’de yayınlanan ‘Cumali Duman ile Fasl-ı Muhabbet’ isimli programda tanıttı.

     Adıyaman’ın yöresel tatları, türküleri ve gelenek-görenekleri Malatya’dan ulusal yayın yapan Vuslat TV’de, Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’nun da katıldığı ‘Cumali Duman ile Fasl-ı Muhabbet’ isimli programda tanıtıldı.

     Oldukça renkli geçen programda Adıyaman’ı her yönüyle tanıtan Başkanımız, Adıyaman’ı tanımak için anlatmanın yeterli olmadığını söyleyip, herkesi Adıyaman’ı görmeye davet etti.

     Adıyaman Belediyesi Harfane Grubu’nun söylediği türkülerle renk kattığı programda bir taraftan Adıyaman çiğköftesi yoğurulurken, diğer taraftan da yine Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Kadın ve Gençlik Merkezi’ndeki yemeni kursu usta öğreticisi tarafından hazırlanan yemeniler beğeniye sunuldu.

   Program sonunda, Kadın ve Gençlik Merkezimiz kursiyerleri tarafından yapılan işlemeli bakır tepsi ve minik süs yemenilerini program yapımcısı Cumali Duman’a hediye eden Başkanımız, kendilerine bu imkanı tanıyan Vuslat TV ailesine teşekkür etti.