a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

TAZİYE HİZMETLERİMİZ TAKDİR GÖRÜYOR

     Belediyemiz tarafından taziyeler için uygulanan hizmetler her kesimden büyük takdir görüyor.

     Adıyamanlılara, taziyelerinde verilecek olan hizmet ağını genişleten Belediyemiz, yaptığı hizmetlerle her kesimin takdirini topluyor.

    ‘Her mahalleye bir taziye evi’ projesiyle büyük takdir toplayan, yakını vefat eden taziye sahibini kötü gününde uzun uğraşlardan kurtarmak için taziyenin başından sonuna kadar destekçisi olan Belediyemiz, taziye işlerinin daha kolay yürütülmesi için işlemleri tek çatı altında birleştirdi.

    Taziye ve Tanzim Hizmetleri adı altında oluşturulan birim ile bundan sonra taziye ilanı, taziye çadırı, masa-sandalye, taziye evi ve taziye yemekleri ihtiyaçlarını tek bir birim üzerinden halledebilecek olan taziye sahipleri, yaptığı çalışmalarla taziye kültürünün yaşamasına büyük katkı sunan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür etti.

    Kısa süre önce hizmet vermeye başlayan ve ilk olarak mevcut taziye evlerinin bakım işlemlerini gerçekleştiren Taziye ve Tanzim İşleri Birimimiz, şimdiye kadar 12 taziye evinin bakım-onarım ve temizliğini tamamladı.

   Yeni oluşturulan birim hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, amaçlarının vatandaşlarının en zor gününde yanında olup, taziye işlemlerini en hızlı ve kolay şekilde yapmalarını sağlamak olduğunu söyleyerek, “Taziye, bu toplumun vazgeçilmez kültürlerinden sadece bir tanesidir. Bu bilinçle göreve geldiğimiz günden bu yana hem bu önemli kültürümüzü gelecek nesillere daha sağlıklı ulaştırmak için hem de taziye sahiplerinin en zor günlerinde yanında olup işlerini kolaylaştırmak için birçok yeniliğe imza attık. Bunlardan en önemlisi hangi il olduğu fark etmeksizin, il dışında yaşayan hemşerilerimizin taziyelerine talep olması durumunda araç gönderip, cenazeyi şehrimize kadar getirmemiz ve bunu diğer işlemler gibi ücretsiz bir şekilde yapmamız oldu. Ayrıca defin işlemleri sırasında kefenden yıkamaya ve defin işlemine kadar her şeyi ücretsiz bir şekilde biz karşılıyoruz. Bunların yanında daha önceden uygulamaya koyduğumuz taziye evleri, taziye yemekleri, masa ve sandalye ihtiyaçlarını karşılayan belediyemiz, taziyelerin her aşamasında halkımıza destek vermeye devam ediyor. Bundan sonra bu işlerin tamamı yeni oluşturduğumuz Taziye ve Tanzim Birimimizde kolayca gerçekleştirilebilecek” diye konuştu.