a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

“ADIYAMAN, HALKI ÇİĞKÖFTE KIVAMINDA BİRBİRİYLE KAYNAŞMIŞ BİR İL”

     Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Kayseri’den ulusal yayın yapan TV 1’e konuk olarak Adıyaman’ı tanıtıp, gündemi değerlendirdi.

       Yerel ve ulusal gündemi değerlendirmek için Kayseri’den ulusal yayın yapan TV 1’de yayınlanan ‘Bölgeden Haberler’ programına konuk olan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman hakkında bilgi vererek Adıyamanlıların dünyanın en güzel insanları olduğunu ve onlar için ne kadar hizmet edilse az olacağını söyledi.

      Konuşmasına, Afrin’e düzenlenen operasyon hakkında değerlendirmede bulunarak başlayan Başkanımız, Türk askerinin Afrin’de destan yazdığını dile getirerek, “Bu operasyon artık kaçınılmazdı. Bundan dolayı başından beri operasyonun destekçisi olduk. Adıyaman olarak da askerimizin dün nasıl yanında olduysak bugün de aynı şekilde yanındayız ve destekçisiyiz. Operasyonların başladığı ilk günlerde askerlik şubesine akın eden Adıyamanlılar gönüllü olarak Afrin’e gitmek için başvuruda bulundular ancak şu an böyle bir ihtiyaç olmadığı için kabul edilmedi. Adıyaman halkı her zaman vatanına, milletine ve devletine bağlı olmuştur” şeklinde konuştu.

     Yapılan ve proje aşamasında olan çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkanımız, göreve geldiklerinden bu yana birçok önemli çalışmaya imza attıklarını belirterek, “Öncelikle ulaşım, altyapı ve üstyapı sorunlarını çözmeye gayret ettik. Bunun için tüm yollarımızın asfaltını tamamladık. Kaldırım çalışmalarını yapıyoruz. Göreve geldiğimizde belediyemizin toplu ulaşımı yok denecek kadar azdı. Bunu da aldığımız 40 büyük otobüsle ve açtığımız yeni hatlarla çözmeye çalıştık. Kültürel anlamdaki eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Daha önce bir kültür merkezimiz yoktu, bunun projesini tamamladık, inşallah kısa süre içerisinde inşaatına başlayacağız. Yer altı otoparkları için de projelerimiz hazır. Adıyaman’ı daha yaşanılabilir bir kent haline getirebilmek için çaba sarf ediyoruz. Çünkü Adıyamanlılar dünyanın en güzel, hizmetin en iyisini hak eden insanlardır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde olmasına rağmen teröre hiçbir zaman bulaşmamış, hoşgörünün hâkim olduğu bir il olan Adıyaman’da Alevi’si Sünni’si, Türk’ü Kürdü, Müslüman’ı Hristiyan’ı kardeşçe yaşamaktadır. Siyasi parti temsilcileri birbirleriyle oldukça iyi ilişkiler içerisindeler. Yani çiğköftede nasıl ki bulgur, salça, biber, soğan birbiriyle kaynaşarak güzel bir lezzet haline geliyorsa, Adıyaman halkı da çiğköfte kıvamında birbiriyle kaynaşmış durumda. Kısacası bu ilde farklılıklar zenginlik olarak değerlendirilmektedir. Adıyaman’daki bu hoşgörü tüm dünyaya örnek olmalıdır” diye konuştu.

     Belediyemizin sosyal çalışmalarından da bahseden Başkanımız şunları söyledi: “Belediyemiz bünyesinde açtığımız Kadın ve Gençlik Merkezimizde 32 ayrı branşta kurslarımız hizmet vermektedir. Bunlar, ebrudan tutun bakır işlemeciliğine, halı dokumadan kuaförlüğe, deri işlemeciliğinden Kur-an’ı Kerim Kursuna ve hatta gençler için sınav hazırlık kurslarına kadar her alanda halkımıza hizmet vermektedir. Hemşehrilerimiz de bu kurslarımıza rağbet gösteriyorlar. Bu da bizi oldukça memnun ediyor. 2018 yılı içerisinde kültür merkezimizi, kapalı otoparklarımızı, Vadiyaman projemizi büyük oranda bitirmeyi hedefliyoruz. Bunların yanında geniş bir alanı kapsayan bir kentsel dönüşüm alanımız var. Bunun içinde vatandaşlarımızla görüşmelerimiz sürüyor. Anlaşma tamamlandıktan sonra eksi yapıları yıkıp yerine güzel bir mimariyle inşa edeceğimiz yeni bir şehir oluşturacağız. İnşallah Adıyaman’ımız 2019 yılına gelindiğinde bambaşka bir hale bürünmüş olacak. Bunun için bütün gücümüzle çalışıyoruz.”

    İşadamlarını Adıyaman’a yatırım yapmaya da davet eden Belediye Başkanımız, “Kış mevsiminde sorun yaşanmayan bir il olan Adıyaman’a çok rahat yatırımlar yapılabilir. Bunun için işadamlarını ilimize davet ediyorum. Bunun için birçok sebep var. Örneğin, dışarıdan gelen bir işadamı bu Adıyaman’da fabrika açarsa gözü arkada kalmadan il dışına çıkabilir. Çünkü işçiler fabrikayı kendi malı gibi sahiplenirler. İşçi bulunmasında sıkıntı yaşamazlar. Kısacası yapacakları yatırım ile hem Adıyamanlıları memnun ederler, hem de kendileri memnun olurlar” diye konuştu.

     Program sonunda kendisine bu imkanı sunan TV 1 ailesine de teşekkür eden Başkanımız, tüm izleyicileri Adıyaman’ın güzelliklerini görmeye davet etti.