a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAŞKANIMIZ, TRT KURDÎ’YE KONUK OLDU

   Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, TRT Kurdî’de yayınlanan ‘Sosin’ adlı programa konuk olarak Adıyaman halkının hoşgörüsünü ve güzelliğini anlattı.

   Canan Oğurlu tarafından TRT Kurdî’de yayınlanan ‘Sosin’ adlı programa konuk olan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman hakkında bilgiler verip, Adıyaman’da yaşanan barış ve huzur havasına dikkat çekti.

   8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla hazırlanan programın Kadın ve Gençlik Merkezimizde yapılan çekimlerine katılan Başkanımız konuşmasına, Adıyaman Belediyesi’nin kadınlara yönelik çalışmaları hakkında bilgi vererek başladı. Adıyaman’daki kadınların faydalanması için üç adet Kadın ve Gençlik Merkezi oluşturduklarını söyleyen Başkanımız şunları dile getirdi: “Adıyaman’da kadın ve gençlerimize hizmet vermesi için belediyemize ait üç tane Kadın ve Gençlik Merkezimiz bulunmakta. Bu merkezlerimizde, kadınlarımızın talepleri doğrultusunda kurslar açtık. Şu an merkezimizde okuma-yazma, Arapça, Osmanlıca, kuaförlük, halı dokuma, el işlemeciliği, dikiş-nakış, çanta imalatı gibi kurslarımızın yanı sıra şu ana kadar Adıyaman’ımızda pek bulunmayan bakırcılık kursumuz da hizmet vermekte. Dantel işler gibi bakıra şekil ve desen veren kadınlarımız, bu kurslar sayesinde her türlü ihtiyaçlarını ve eksikliklerini tamamlayabiliyor. Bu kurslarımızda okuma-yazma öğrene bilindiği gibi, ileride para kazanabilecekleri mesleklerinde eğitimini alan kadınlarımıza, açtığımız kurslara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.”

   Adıyaman’ın sosyal yapısı hakkında da bilgi veren Başkanımız, Adıyamanlıların dünyanın en iyi insanı olduğunu ve kendisinin de böyle müstesna insanlara hizmet etmesinden dolayı oldukça şanslı olduğunu söyleyerek, “Adıyaman sadece Türkiye’de değil, dünyada müstesna bir yerdir. Adıyaman halkı dünyanın en iyi insanlarından oluşmaktadır. Burada Türk, Kürt, Zaza, Arap, Alevi, Sünni birlikte yaşayıp, hamdolsun hiçbir sorun yaşamıyor. Bu kadar güzel insanlara hizmet ettiğim için mutluyum. Adıyaman’daki bu kardeşliğin tüm ülkeye ve dünyaya örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

   Program sonunda kendisine bu imkanı sunan TRT Kurdî ailesine de teşekkür eden Başkanımız, tüm izleyicileri Adıyaman’ın güzelliklerini görmeye davet etti.

   TRT Kurdî ekibi daha sonra Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Kadın ve Gençlik Merkezlerinde görüntüler alıp, kursiyer bayanlarla röportaj yaptı. Paket olarak çekimi yapılan programın 8 Mart Perşembe günü saat 14.30’da TRT Kurdî kanalında yayınlanacağı açıklandı.