a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

MUSTAFA ARMAĞAN VE GRUP DİRİLİŞ’TEN MUHTEŞEM GECE

    Belediyemiz tarafından Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programında hemşerilerimizle buluşan Yazar Mustafa Armağan ve Grup Diriliş, davetlilere muhteşem bir gece yaşattı.

     Adıyaman’da Ramazan ayına renk katan ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ etkinlikleri kapsamında hemşerilerimizle buluşan Araştırmacı Gazeteci-Yazar Mustafa Armağan, Sultan Abdulhamit Han’ı bilinmeyen yönleriyle anlattı.

     Demokrasi Parkı’nda gerçekleştirilen konferans öncesi sahneye çıkan Grup Diriliş, seslendirdiği birbirinden güzel ilahilerle davetlileri kendisine hayran bıraktı. Grup Diriliş’in konserinden sonra sahneye çıkan Araştırmacı Gazeteci-Yazar Mustafa Armağan, ‘Sultan Abdulhamit Han’ı Okumak ve Anlamak’ konusunda konferans verdi.

     Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Belediye Başkan Yardımcımız M. Said Kutlu, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu, 20. Dönem Adıyaman Milletvekili Ahmet Doğan ve çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte, Sultan Abdulhamit Han’ın yaşamından kesitler sunan Araştırmacı Gazeteci-Yazar Mustafa Armağan, davetlilerden tarihimizi daha yakından tanımaya çalışmalarını istedi.

      Yaklaşık bir buçuk saat süren konferansın sonunda sahneye çıkan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ise yaptığı kısa konuşmada, geçen seçimlerde kullandıkları ‘Milletin Adamları Sloganı’nda yer alan isimlerden Adnan Menderes’i idam eden, Turgut Özal’ı zehirleyen şer odaklara Tayyip Erdoğan’ı yedirmeyeceklerini ifade ettiklerini dile getirerek, “Bu listeyi genişletip, Sultan Abdulhamit Han’ı da eklememiz gerekiyor. Değerli hocamızın anlatımında da gördük ki, kim bu ülke için bir şeyler yapmaya çalışıyorsa o şer kesim devreye giriyor. Kudüs ziyaretimde bir vatandaşla yaptığım sohbette, Sultan Abdulhamit Han olsaydı bugün ki yaşananların olmayacağını söylemişti. Çok şükür ki cenabı Allah yeni sahiplerde gönderiyor bu ümmete. İnşallah Kudüs’te en kısa sürede gerçek sahiplerinin eline geçecektir” şeklinde konuştu.

     Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, sahneye davet ettiği AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ile birlikte konuk yazar Mustafa Armağan’a teşekkür belgesi takdim edip, fincan takımı hediye etti.