a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

İNTERNET YAYINCILARI VE GAZETECİLER DERNEĞİNDEN, BAŞKANIMIZA ZİYARET

    Adıyaman faaliyete başlayan Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

    Adıyaman’da faaliyete başlayan İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği Başkanı Metin Harıkçı ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’ı makamında ziyaret ederek, derneğin kuruluş amacı hakkında bilgiler verdi.

    Ziyarette konuşan Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği Başkanı Metin Harıkçı, “İl merkezinin yanı sıra ilçelerimizden de aramıza katılan arkadaşlarımızla birlikte sahada çalışan ve internet medyası sektöründe hizmet veren meslektaşlarımızla bir araya gelerek yeni bir dernek kuruluşuna imza attık. Üyelerimizle birlikte ilk ziyaretimizi Belediye Başkanımız Süleyman Kılınç’a yaparak, derneğimiz hakkında bilgiler verdik. Dernek olarak amacımız internet haberciliğinin ve yayıncılığının gelişmesi yönünde çalışmalar yapıp, gazeteciliğin geleneklerini, ahlak ve ilkelerini korumak, mesleğin toplum içindeki değerini artırıcı önlemler almak, meslek onuru ve saygınlığıyla bağdaşmayan davranışlara karşı çıkmak, bunu yaparken de bir kamu kurumu sorumluluğuyla toplumun tüm bireylerinin sosyal ve kültürel yönden gelişmesine atkıda bulunmak, gerektiğinde devletin ilgili kurumları gibi, halkımıza ve ülkeye yarar getirecek türde kamu hizmet ve etkinliklerini gerçekleştirmektir. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin” diye konuştu.

    Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Günümüz çağı her geçen gün hızla internet medyasına doğru gidiyor. Özellikle dünya genelinde yaşanan ve ülkemizde de etkisini gösteren Koronavirüs nedeniyle evlere kapandığımız bu dönemde internet yayıncılığının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Dernek başkanı Metin Harıkçı başta olmak üzere dernek çatısı altında bir araya gelen basın mensubu arkadaşlarımızı bir arada görmek bizleri mutlu etmiştir” şeklinde konuştu.