a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

ULAŞIMDA KARTLI SİSTEM BAŞLIYOR...

      Adıyaman’da şehir içi toplu taşımacılığı yapan araçların kartlı sisteme geçmesi için protokol yapıldı. 

      Belediye Meclis Salonu’nda yapılan törende Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, kooperatif başkanları ve ASİS Firması yetkilileri tarafından protokol imzalandı. Törene Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, ASİS Firması Ceo’su Selim Güçbilmez, Genel Müdür Bahattin Yetkin ile kooperatif başkanları katıldı.

      Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu; “Adıyaman’da her gün yeni bir yenilikle karşılaşıyoruz. Çağdaş kentlerde ne varsa onu Adıyaman’a getirmek için yoğun çaba sarf ediyoruz. İnsanlarımıza hem hizmeti yaygınlaştırmak, hem de yaptığımız işleri daha kontrollü bir şekilde yapabilmek için dünyanın her yerinde uygulanan kart sistemini Adıyaman’da uygulamaya karar verdik. Bu konuda araştırmalar yaptık. Türkiye’de bu işi çok ciddi ve en verimli şekilde yapan, en az maliyetle yapan firmanın ASİS Elektronik ve Bilişim Sistemleri olduğunu tespit ettik. Kendilerini Adıyaman’ımıza davet ettik. Bizi kırmadılar geldiler.  

     Şu an dünyanın hiçbir yerinde para verilerek yapılan bir toplu ulaşım sistemi neredeyse kasabalar dışında kalmamış. Modern kentlerde en az kartla en çok iş görme gayreti var. Biz de ulaşımdan başlayıp daha sonra da bunu mümkün olduğu kadar yaygınlaştıracak şekilde tek kartla vatandaşın işini görebilecek sisteme geçmek istiyoruz. Bu konuda anlaşma yaptığımız şirketin bugüne kadar Türkiye’de yaptıkları çok güzel çalışmalar var. Bunları takdirle karşılıyoruz. İnşallah Adıyaman’ımızda diğer illerde olduğu gibi ileri teknolojiyi kullanan sisteme geçeceğiz” dedi.

     Şirketin Genel Müdürü Bahattin Yetkin; “Şu an gerek Adıyaman halkının, gerek Adıyaman halkına hizmet veren toplu taşıyıcılar olarak sizlere daha kaliteli hizmet vermenin gayreti içindeyiz. Paranın gerek mikrobunun, gerekse üstünü verdi-vermedi karmaşasının tamamen ortadan kaldırılacağı bir sisteme geçiyoruz. Türkiye’de 50 kentte bunu yapıyoruz. 50 kentin 8 tanesi büyükşehir. Nitekim çok kısa bir süre sonra büyükşehirlere Adıyaman’ımızda dâhil oluyor. En azından hükümet tarafından böyle tanıtıldı ve bizde bu gözle bakıyoruz. İl merkeziyle ve ilçeleriyle yeni yasayla birlikte tüm şehir olarak ele alınacağı bilinciyle hareket ederek, sizlere geçmiş zaman içerisinde sunumlar yaptık. Bu çerçevede işi ele aldık. Sayın Başkanım sağ olsunlar davet ettikleri işbu toplantıyla inşallah bunu imzalamış olacağız.

     Bu sistemde şoför arkadaşlarımızın paraya dokunması veya diğer kentlerde olduğu gibi muavin eliyle para toplama söz konusu olmayacak. Gelişmiş ülkelere baktığımız zaman, artık elle para veya el cebe atılarak para ödemeyi ancak kasabalarda veya beldelerde görebiliyoruz. Ancak 3. dünya ülkelerinde minibüslere, otobüslere insanlar parayla biniyor. Bu anlamda teknolojiye geçmenizden dolayı sizleri kutluyorum” şeklinde konuştu.