a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

PARKLARDA ÜCRETSİZ İNTERNET DÖNEMİ

     Belediyemiz, şehir merkezindeki parklar ile kendi tesislerinde ücretsiz kablosuz internet hizmeti sağlamaya başladı.

    Yaptığı yeniliklerle halk odaklı belediyecilikte adından söz ettiren Belediyemiz, şehir merkezindeki dört büyük park ile kale ve Keleş Konağı’nda vatandaşların ücretsiz yararlanabileceği kablosuz internet hizmeti vermeye başladı.

    Bilgi İşlem Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren yetkililerimiz, Demokrasi Parkı, Mimar Sinan Kültür Parkı, Altınşehir Hacegan Parkı, Karaali-Eğriçay Parkı ile şehir kalesi ve Keleş Konağı’nda kablosuz internet erişiminin halkın hizmetine açıldığını müjdeledi.

    Özellikle gençler tarafından ilgiyle karşılanan yeni uygulama, parklara ve belediyemizin sosyal tesislerine giden çok sayıda vatandaş tarafından kullanılmaya başlandı. Kullanıcılar, Belediyemiz tarafından sağlanan kablosuz bağlantı alanına kendi cihazları üzerinden internete bağlanarak sosyal medya uygulamalarına, haber sitelerine ve kişisel e-posta hesaplarına ulaşabiliyorlar.

  Yapılan çalışmayla ilgili bilgi veren yetkililerimiz, özellikle internet teknolojisinin insan yaşamına büyük ölçüde etki ettiğini vurgulayarak, “Adıyaman Belediyesi olarak modern çağın gereklerinden biri haline gelen interneti halkımız tarafından yoğun olarak kullanılan park ve sosyal tesislerimizde ücretsiz olarak sağlamaya başlıyoruz. Bilgi İşlem Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen altyapı çalışmaları tamamlandı. Artık halkımız, Demokrasi Parkı, Mimar Sinan Kültür Parkı, Altınşehir Hacegan Parkı, Karaali-Eğriçay Parkı ile şehir kalesi ve Keleş Konağı’nda kablosuz internet erişiminden ücretsiz olarak yararlanabilecek” dedi.