a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BELEDİYEMİZ ‘E-BELEDİYE BİLGİ SİSTEMİ’NE GEÇİYOR

  Belediyemiz, kendilerine verilen görev ve hizmetlerin yürütülmesi ve vatandaşlar tarafından yapılan başvuruların hızlı bir şekilde sonuçlandırılması amacıyla e-Belediye Bilgi Sistemi’ne geçiyor.

   Göreve geldiği günden bu yana şehrin gelişimine katkı sunacak projelere ağırlık veren Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, ilimiz ve belediyemiz için faydalı olacak çalışmalara imza atmak için yeniliklerine devam ediyor.

   Daha önce İçişleri Bakanlığı’nca tüm belediyelerde uygulanması için çalışmaların başlatıldığı e-Belediye Bilgi Sistemi’ne ilk geçen belediyelerden birisi olmak için çalışmalarını hızlandıran Bilgi İşlem Müdürlüğümüz, belediyemiz bünyesinde görev yapan yönetici ve teknik personellere yönelik bir eğitim programı düzenledi.

   Adıyaman Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen eğitim programına, Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Belediye Başkan Yardımcımız Şerif Ayaz, birim müdürlerimiz ve teknik personelimiz katıldı.

   Belediyemizin mevzuatla kendilerine verilen görev ve hizmetlerin yürütülmesi ve vatandaşlar tarafından yapılan başvuruların sonuçlandırılması amacıyla hayata geçirilen her türlü idari iş ve işlemin yürütüleceği e-Belediye Bilgi Sistemi Projesi ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı toplantı sonunda bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanımız, İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projenin önemine dikkat çekti. Başkanımız, e-Belediye Bilgi Sistemi’nin kullanılmaya başlamasıyla iş süreçlerinin kısaltılacağını ve zaman ile emek kayıplarının önüne geçileceğini dile getirdi.

   Sistem sayesinde, vatandaşlara dönük hizmet süreçlerinin basitleştirileceğini ve standardizasyon sağlanacağını da sözlerine ekleyen Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç sözlerine şöyle devam etti: “Sistem devreye girdiğinde ciddi bir tasarruf da sağlanmış olacak. Kamu kurumları ve yerel yönetimler arasında anlık veri paylaşımı kurulacak, hizmetler merkezi sistem üzerinden yürütülerek, vatandaş işlemlerinin elektronik ortamda elektronik veya mobil imzayla yapılabilmesine imkan tanınacak. Böylelikle de zaman ve emek kaybı önlenmiş olacak.”

  Toplantıda, belediye tarafından mevcutta kullanılan ‘Elektronik Belge Yönetimi Sistemi (EBYS)’ndeki yenilikler hakkında da bilgiler paylaşıldı.