a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BELEDİYEMİZ ‘DAHA HUZURLU BİR BAYRAM’ İÇİN HAZIR

 

     Belediyemiz, Ramazan Bayramı’nın Adıyaman’da huzur ve güzellik içerisinde geçmesi için tüm önlemleri alıp, çalışmalarını yaptı.

    25, 26 ve 27 Haziran tarihlerinde kutlanacak olan Ramazan Bayramı için yoğun bir çalışma içerisine giren Belediyemiz, Adıyamanlıların bayramın bayram tadında geçirmesi için her türlü önlemi aldı.

    Adıyamanlılar için kültürlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan kabir ziyaretleri için arife günü şehrin farklı noktalarından mezarlığa ücretsiz servis tahsis edecek olan Belediyemiz, Ramazan Bayramı süresince de vatandaşlardan belediye otobüsleri için ücret almayacak. Yetkililerimizden yapılan açıklamaya göre arife günü ve bayramın birinci günü sabah namazı saatinden başlayacak şekilde Altınşehir Camii önü, Esentepe TOKİ ve Eski Doğum Hastanesi önünden yarım saatte bir yeni mezarlığa ücretsiz otobüs servislerinin yapılacağı bildirildi.

    Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından da mezarlıklarda bayram temizliği ile Şehitlikte bakım ve düzenleme yapıldı. Konu ile ilgili bilgi veren Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkililerimiz de yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklarda sürdürdükleri temizlik çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu bildirerek, bayram süresince de vatandaşın daha sağlıklı bir bayram geçirebilmesi için Belediye Başkanlığı makamımızdan aldıkları emir doğrultusunda gece gündüz çalışılacağını belirttiler.

   Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz de bayram öncesinde çalışmalarına yoğunluk verdi. Ramazan ayı süresince matador fabrikaları ve pide fırınları ile pastane ve tatlı salonlarını denetleyerek uygunsuz olan işyerleri hakkında uyarı ve işlemler yapan Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, diğer illerden ilimize gelen dilenciler hakkında da yasal müdahalelerde bulundu. Bayram hazırlıkları sürecinde de kaldırım işgallerinden, seyyar satıcıların satış alanının belirlenmesine ilişkin düzenlemeler yapan ekiplerimiz, bayramdan üç gün önce Gölebatmaz ve Sağlık Ocağı Caddelerinin trafiğe kapatılması için gerekli tedbirleri aldı. Zabıta Müdürlüğü yetkililerimiz, başkanlık makamından aldıkları emir gereğince bayram süresince Adıyamanlı vatandaşlara 24 saat hizmet vereceklerini dile getirdiler.

   Bayram süresince olabilecek en küçük aksiliğin bile önüne geçmek için gece gündüz demeden çalışacak olan Belediyemiz, vatandaşlarımızdan gelebilecek şikayetlere anında müdahale edebilmek için ALO 153 Beyaz Masa ve 110 İtfaiye telefonlarının 24 saat hizmet verecek.