a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

RAMAZAN BAYRAMINA HAZIRIZ

 Belediyemiz, hemşerilerimizin Ramazan Bayramı’nı huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm hazırlıkları tamamladı.

   Belediyemiz, Ramazan Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Bayram öncesi ve süresince oluşturulan ekiplerle şehrin dört bir noktasında hizmet verecek olan Belediyemiz, vatandaşlarımızın rahat bir bayram geçirmesi için her şeyi düşündü.

ULAŞIM HİZMETİ ÜCRETSİZ VERİLECEK

   Adıyaman kültüründe önemli bir yere sahip olan kabir ziyaretleri için arife günü şehrin farklı noktalarından mezarlığa ücretsiz servis tahsis edecek olan Belediyemiz, Ramazan Bayramı süresince de vatandaşlardan belediye otobüsleri için ücret almayacak.

  Yapılan açıklamaya göre; Bayramın üç günü otobüslerin ücretsiz olacağını dile getiren yetkililer, arife günü ve bayramın ilk günü akşam saat 17.00’a kadar Altınşehir, Esentepe TOKİ ve Eski Doğum Hastanesi’nden Yeni Mezarlığa ücretsiz otobüs servislerinin olacağını dile getirildi.

ŞEHİR GENELİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI

   Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından şehrin dört bir yanında temizlik çalışması yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

  Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından ilk olarak Adıyaman Belediyesi yeni ve eski mezarlıklar ile şehrin değişik noktalarında bulunan Karapınar ve Pirin mezarlıklarında ve Şehitliklerde temizlik, bakım ve düzenleme çalışmaları yürütüldü. Ayrıca, bayram öncesi camilerde iç ve dış temizlik yapmaya devam eden ekiplerimiz, arife günü şehir merkezini yıkayacak ve bayram süresince de çalışmalarına faal olarak devam edecek.

ZABITADAN YOĞUN MESAİ

   Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler de bayram öncesinde ve süresinde çalışmalarına yoğunluk verdi. Ramazan ayı süresince matador fabrikaları ve pide fırınları ile pastane ve tatlı salonlarını denetleyerek uygunsuz olan işyerleri hakkında uyarı ve işlemler yapan Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, diğer illerden ilimize gelen dilenciler hakkında da yasal müdahalelerde bulundu.

  Bayram hazırlıkları sürecinde de kaldırım işgallerinden, seyyar satıcıların satış alanının belirlenmesine ilişkin düzenlemeler yapan ekiplerimiz, bayramdan üç gün önce Gölebatmaz ve Sağlık Ocağı Caddelerinin trafiğe kapatılması için gerekli tedbirleri aldı.

  Zabıta Müdürlüğü yetkililerimiz, başkanlık makamından aldıkları emir gereğince de bayram süresince Adıyamanlı vatandaşlara 24 saat hizmet vereceklerini dile getirdiler.

BAYRAM SÜRESİNCE GÖREVİMİZİN BAŞINDA OLACAĞIZ

  Belediyemiz, bayram süresince olabilecek en küçük aksiliğin bile önüne geçebilmek için gece gündüz demeden çalışacak. Vatandaşlarımızdan gelecek şikâyetlere anında müdahale edebilmek için ALO 153, Beyaz Masa ve 110 İtfaiye telefonlarının 24 saat hizmet vereceğini dile getiren yetkililerimiz, bayram boyunca Adıyamanlıların dilek, talep ve şikâyetlerini almaya devam edeceklerini söyledi.