a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

TAZİYE HİZMETLERİMİZ BÜYÜK TAKDİR GÖRÜYOR

      Belediyemiz tarafından taziyeler için uygulanan hizmetler her kesimden büyük takdir görüyor.

      İl içi ve il dışında yaşayan Adıyamanlılara, taziyelerinde verilecek olan hizmet ağını genişleten Adıyaman Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, yaptığı hizmetlerle her kesimin takdirini topluyor.

      Adıyaman Belediyesi’nin cenazenin il içi ve il dışı fark etmeksizin alımından defin işlemlerine kadar her şeyi ücretsiz yaptığını söyleyen vatandaşlar, bu uygulamanın takdire şayan olduğunu dile getirdiler. Taziye kültürünün Adıyamanlılar için çok önemli bir yere sahip olduğunu da sözlerine ekleyen vatandaşlar, “Adıyaman Belediyesi son dönemlerde gerek ardı ardına yaptıkları yeni taziye evleriyle gerekse taziyelerde ve defin işlemlerinde uyguladıkları hizmetlerle büyük takdir topluyor. Başta Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

       Belediyenin taziye hizmetleri hakkında bilgi veren yetkililer ise şunları dile getirdiler: “Adıyaman Belediyesi olarak başlattığımız yeni hizmetimiz ile il dışındaki herhangi bir ilde yaşayan hemşerilerimizin taziyelerine talep olması durumunda araç gönderip, taziyeyi şehrimize kadar getirebiliyoruz ve bunu ücretsiz bir şekilde yapıyoruz. Bunun için 4 tane taşıma, bir tane de yıkama aracımız bulunuyor. Ayrıca defin işlemleri sırasında kefenden yıkamaya ve defin işlemine kadar her şey ücretsiz bir şekilde yapıyoruz. Bu hizmetlerimizin asıl amacı, acı gününde böyle işlerle uğraşamayacak olan hemşerilerimize destek olmaktır. Bunların yanında daha önceden uygulamaya koyduğumuz taziye evleri, taziye yemekleri ve masa ve sandalye destekleri ile de belediyemiz taziyelerin her aşamasında halkımıza bütün desteği sunuyor.”