a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAYRAMIN HUZUR İÇİNDE GEÇİRİLMESİ İÇİN ÖNLEMLERİ ALDIK

     Belediyemiz, Adıyamanlıların Ramazan Bayramı’nı huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm önlemleri alarak, hazırlıklarını tamamladı.

    Belediyemiz, Ramazan Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Bayram öncesi ve süresince oluşturulan ekiplerle şehrin dört bir noktasında hizmet verecek olan Belediyemiz, vatandaşların rahat bir bayram geçirmesi için her şeyi düşündü.

ARİFE GÜNÜ MEZARLIĞA ÜCRETSİZ SERVİS, BAYRAMDA ÜCRETSİZ ULAŞIM

    Adıyamanlılar için kültürlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan kabir ziyaretleri için arife günü şehrin farklı noktalarından mezarlığa ücretsiz servis tahsis edecek olan Belediyemiz, Ramazan Bayramı süresince de vatandaşlardan belediye otobüsleri için ücret almayacak.

    Yetkililerden yapılan açıklamaya göre arife günü ve bayramın birinci günü sabah namazı saatinden başlayacak şekilde Altınşehir, Esentepe TOKİ ve Eski Doğum Hastanesi’nden Yeni Mezarlığa ücretsiz otobüs servislerinin olacağı bildirildi.

MEZARLIKLARDA BAYRAM DÜZENLEMESİ

    Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından da mezarlıklarda bayram temizliği ile Şehitlikte bakım ve düzenleme yapıldı. Konu ile ilgili bilgi veren Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklarda sürdürdükleri temizlik çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu bildirerek, bayram süresince de vatandaşın daha sağlıklı bir bayram geçirebilmesi için Belediye Başkanlığı makamından aldıkları emir doğrultusunda gece gündüz çalışılacağını belirttiler.

    Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ayrıca, bayram süresince şehrin daha güzel kokması için bayramın birinci günü sabaha kadar şehir merkezindeki belli noktaları gül esansı ile yıkayacaklarını dile getirdiler.

ADIYAMAN BELEDİYESİ 24 SAAT GÖREV BAŞINDA

    Belediyemiz, bayram süresince olabilecek en küçük aksiliğin bile önüne geçmek için gece gündüz demeden çalışacak. Vatandaşlardan gelebilecek şikayetlere anında müdahale edebilmek için ALO 153 Beyaz Masa ve 110 İtfaiye telefonlarının 24 saat hizmet vereceğini dile getiren yetkililer, bayram boyunca Adıyamanlıların dilek, talep ve şikayetlerini almaya devam edeceklerini söylediler.

ZABITADAN YOĞUN MESAİ

    Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz bayram öncesinde ve süresinde çalışmalarına yoğunluk verdi. Ramazan ayı süresince matador fabrikaları ve pide fırınları ile pastane ve tatlı salonlarını denetleyerek uygunsuz olan işyerleri hakkında uyarı ve işlemler yapan Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, diğer illerden ilimize gelen dilenciler hakkında da yasal müdahalelerde bulundu. Bayram hazırlıkları sürecinde de kaldırım işgallerinden, seyyar satıcıların satış alanının belirlenmesine ilişkin düzenlemeler yapan ekipler, bayramdan üç gün önce Gölebatmaz ve Sağlık Ocağı Caddelerinin trafiğe kapatılması için gerekli tedbirleri aldı. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, başkanlık makamından aldıkları emir gereğince bayram süresince Adıyamanlı vatandaşlara 24 saat hizmet vereceklerini dile getirdiler.

BAŞKANIMIZDAN BAYRAM MESAJI

    Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ise Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Adıyamanlı hemşerilerinin rahat bir bayram geçirebilmesi için Adıyaman Belediyesi olarak hazırlıkları tamamlandıklarını belirterek, “11 ayın sultanı ramazan-ı şerifi geride bırakmaya birkaç gün kaldı. Şehit haberleri ve hain saldırılarla ülkemizin huzurunu kaçıran terör olayları ile bu mübarek ayı geride bırakacak olsak da, bayramın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Adıyamanlı hemşerilerimizin de bayramı bayram tadında geçirmesi için belediye olarak hazırlıklarımızı tamamladık. Oluşturulan ekiplerimiz ile bayram süresince 24 saat hazır kıta halkımıza hizmet edeceğiz. Bu vesileyle tüm İslam aleminin ve Adıyamanlı hemşerilerimin Ramazan Bayramını kutluyor, sağlık, mutluluk ve sıhhat diliyorum” şeklinde konuştu.