a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BELEDİYEMİZ, SAMSATLILARIN YARASINA MERHEM OLDU

     Samsat’ta yaşanan 5.5’lik depremden hemen sonra Samsat’a giden ve tüm imkanlarını seferber eden Adıyaman Belediyesi, yaptığı çalışmalarla herkesin takdirini topladı.

     2 Mart Perşembe günü merkez üssü Samsat’ın Kızılöz Köyü olan 5.5’lik depremden sonra bölgeye giden ilk isimlerden bir tanesi olan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Samsat halkının derdine derman olmak için Adıyaman Belediyesi’nin imkanlarını seferber etti.

     Depremden hemen sonra Vali Abdullah Erin ve AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden ile birlikte depremde zarar gören köyleri inceleyen Belediye Başkanımız, daha sonra Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Aydınlık’la birlikte yaralanan depremzedeleri ziyaret etti. Depremden sonraki günlerde de Samsat ve köylerinde ziyaretlerini sürdüren Başkanımız, deprem bölgesini incelemeye gelen milletvekilleriyle birlikte Samsat’ta kurulan Mobil Afet Koordinasyon Merkezinde durum değerlendirmesine katıldı. Daha sonra depremde hasar gören Samsat Belediyesi ile Akdamar ve Gölpınar köylerinde de incelemelerde bulunan Başkanımız, bölgeyi ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’a da eşlik ederek bölgenin sıkıntıları hakkında bilgiler verdi.

SAMSAT HALKININ SIKINTILARI GİDERİLDİ

     Depremin ilk günü Samsat ilçesinde halka 5 bin kişilik yemek dağıtan Adıyaman Belediyesi, şu ana kadar ilçe halkının sıkıntılarını minimuma indirecek çalışmalara imza attı.

     Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’nun talimatıyla, Samsat ilçesinde depremde zarar gören içme suyu hatlarındaki arızayı gideren Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ASKİM) ekiplerimiz şimdiye kadar su sorununu yüzde 80 oranında çözdü ve üç konteynır ve iki okulunda su bağlantısını tamamladı. Çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren ASKİM ekiplerinin yanı sıra, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de ilçenin temizlik işlerini sürdürüyor. İlk günden bu yana bölgede bulunan İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz de enkaz kaldırma ve su ihtiyacını giderme çalışmalarına devam ediyor.

“ADIYAMAN BELEDİYESİNE MÜTEŞEKKİRİZ”

     Deprem sonrası bölgeyi ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, belediyemize yaptığı ziyarette Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’ya Samsat’taki desteklerinden ötürü teşekkür etti.

     Ziyarette Başbakan Yardımcısı Kaynak’a il merkezinde deprem hasar gören binalarla ilgili kısa bir brifing veren Başkanımız, “Yaşanan depremden dolayı il merkezimizde 47’si hafif, 3 tanesinde orta ölçekli olmak üzere toplamda 50 binamızda hasar var. Hafif ve orta ölçekli hasarlı binalardan geriye kalan hasarlı yerler ise camilerimizdir. 7 camimizin minaresinin âleminde meydana gelen hasara tehlike oluşturmaması için ivedi bir şekilde müdahale ettik, beşini söktük. Geri kalanların da onarımını gerçekleştirdik” diye konuştu.

     Başkanımız tarafından verilen kısa brifingden sonra konuşan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ise yaptığı konuşmada, Samsat halkına hızlı bir şekilde yardım götüren Adıyaman Belediyesine ve Başkan F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür ederek, “Samsat’taki deprem sonrasında bölge halkına hızlı bir şekilde hizmet götüren Adıyaman Belediyemize desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Adıyaman Belediyemiz oradaki depremzedelerin yemek ihtiyaçlarını karşıladığı gibi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından deprem bölgesinin alt yapı hasarlarını da ivedi bir şekilde tespit ederek, halka içme suyu temin etti. Bunlardan dolayı Belediye Başkanımıza müteşekkiriz. Bizde inşallah depremde oluşan hasarlarla ilgili yapacaklarımızı kısa süre içerisinde değerlendirip, hayata geçireceğiz. Depremde yoğun gayret sarf eden Adıyaman Belediyemizin de ihtiyaçlarına destek sunmaya hazırız” şeklinde konuştu.

SAMSAT HALKINDAN BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜR

     Adıyaman Belediyesi’nin ilgili her biriminin depremden hemen sonra yaralarını sarmak için ilçelerine geldiğini söyleyen Samsatlılar da, Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’ya ve ekibine minnettar olduklarını dile getirdiler.

     Depremden hemen sonra devletin bütün gücünü arkalarında hissettiklerini de söyleyen Samsatlılar, “Yaşadığımız deprem ilçemizde büyük hasarlara sebep oldu. Bu hasarların ve yaraların ortadan kalkması için devletimizin her kademesi hızlı bir şekilde yardımımıza koştu. Adıyaman Belediyesi de bunlardan bir tanesiydi. Alt yapı çalışmalarından yemek ihtiyacımıza, temizlikten enkaz kaldırma çalışmalarına kadar her anlamda desteğini gördüğümüz Adıyaman Belediyesine ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’ya teşekkür ediyoruz” dediler.