a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

TASAVVUF MÛSİKÎSİ BEĞENİ TOPLADI

    Belediyemizin katkılarıyla, Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından Adıyamanlılar için seslendirilen Tasavvuf Mûsikîsi davetlilerden büyük beğeni topladı.

    Sosyal ve kültürel etkinliklere önem veren belediyemiz, Muharrem Ayı etkinlikleri dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosunu Adıyamanlılarla buluşturdu.

    Belediyemiz Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve birbirinden güzel tasavvuf müziklerinin seslendirildiği konsere Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendi, Jandarma Alay Komutanı Ercan Atasoy ve eşi, Askerlik Şubesi Başkanı Davut Kulalar ve eşi, Alevi dedeleri, Alevi Derneği ve Cem Evi başkanları, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

    Programın açılış konuşması için sahneye davet edilen Alevi Dedesi Ali Büyükşahin birlik ve beraberlik mesajları verdi. Hazreti Hüseyin’in, Peygamber Efendimiz (SAV)’in makamına layık olmayan zalim Yezid’e karşı çıktığı için şehit edildiğini ve bu matemin 1336 yıldır devam ettiğini de dile getiren Büyükşahin, Muharrem Ayı dolayısıyla sahnelenen konseri tertiplenmesine öncülük eden Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’ya ve Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosuna teşekkür etti.

    Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ise yaptığı konuşmada programa katılanlara teşekkür ederek, “Hz. Hüseyin zalim Yezid’in saltanatını kabul etseydi saraylarda yaşayacaktı, ancak o zalime baş eğmeyerek ölümü göze aldı. Bu bize gösteriyor ki, şahsı menfaatlerimiz için toplumu yakmamalıyız. Hz. Hüseyin o gün biat etmiş olsaydı bugün zulme karşı direnişin sembolü olamazdı. Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin hepimiz için çok önemlidir. Bu vesileyle düzenlediğimiz programımıza katılan tüm davetlilerimize hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.

    Konuşmaların ardından Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Şef Kenan Çimtay yönetiminde davetlilere eşsiz bir konser verdi.

    Konserin ardından Başkanımız ve il protokolü, sanatçılara çiçek takdim etti.