a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

GÖRME ENGELLİ MİNİKLERİN HAYALLERİ GERÇEK OLDU

     Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendi, 7-14 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen Beyaz Baston Körler Haftası dolayısıyla evlerinde ziyaret ettikleri ağır görme kusurlu miniklere hayalini kurdukları oyuncakları ve çalışma masalarını hediye ederek, mutluluklarına ortak oldu.

     Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendi, dünyada her yıl Ocak ayının ikinci haftası olan 7-14 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen Beyaz Baston Körler Haftası münasebetiyle ağır görme kusuru olan çocukları evlerinde ziyaret etti.

     Eğitimlerini Gazi İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde oluşturulan Kaynaştırma Eğitimi ile sürdüren ağır görme kusurlu miniklerden Aziz Kizir, Arda Delibaş, Abdurrahman Eren Uçar ve Fatma Nisa Demirbay’ı evlerinde ziyaret eden Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendi, daha önce çocukların hayalini kurduğunu belirttikleri oyuncaklar ile birlikte her çocuğa bir çalışma masası ve koltuğu hediye etti.

    Başkanımız ve eşinin getirdiği uzaktan kumandalı arabayı dokunarak inceleyen Aziz Kizir ile Arda Delibaş’a arabanın rengini ve şeklini Başkanımızın eşi Fulya Kutlu hanımefendi tarif ederek anlatmaya çalıştı.

     Uzaktan kumandalı helikopter hediye edilen Abdurrahman Eren Uçar ise çok istediği helikopteri kendisine hediye eden Belediye Başkanımıza ve eşine teşekkür etti.

     Ziyarette bir açıklama yapan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, 7-14 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen Beyaz Baston Körler Haftası dolayısıyla bu yıl ağır görme kusurlu öğrencileri evlerinde ziyaret ettiklerini dile getirerek, “Daha önce arkadaşlarımız tarafından en çok istedikleri şey sorulan öğrencilerimizin istediği oyuncakları ve bunun yanında daha rahat çalışabilecekleri çalışma masası ve koltuğunu kendilerine hediye ettik. Görmeseler bile kendilerine hediye edilen oyuncaklara dokunarak mutlu olan bu güzel kardeşlerimizin güler yüzü de bizleri mutlu etti. Rabbimden tüm engelli kardeşlerimize şifa, ailelerine de güç kuvvet vermesini diliyorum” şeklinde konuştu.

    Adıyaman Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Komisyonu Başkanı Mehmet Tunç’un da yer aldığı ziyarette ağır görme kusurlu öğrencilerin kardeşlerine de oyuncak ve çeşitli hediyeler vererek, aileleriyle sohbet eden Kutlu çifti, yapabilecekleri bir şey olduğunda ellerinden geleni her zaman yapmaya hazır olduklarını belirttiler.