a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

RÖLYEF VE FİLOGRAFİ SERGİMİZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

    Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Kadın ve Gençlik Merkezi’ndeki rölyef ve filografi kurslarına katılan kadınlar tarafından hazırlanan eserler düzenlenen sergide görücüye çıktı.

    Belediyemiz tarafından hizmete konulan Kadın ve Gençlik Merkezlerinin başarısı her geçen gün artıyor. 20’ye yakın kursla kadın ve gençlere hizmet veren merkezlerimizde eğitim gören bayanlar, otaya çıkardıkları eserlerle büyük beğeni topluyor.

   Kadın ve Gençlik Merkezlerinin rölyef ve filografi kurslarında eğitim gören 10 kursiyer tarafından hazırlanan 70 eser düzenlenen sergiyle görücüye çıktı.

    8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Keleş Konağında gerçekleşen serginin açılış törenine Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu ev sahipliği yaptı. Başkanımız ve eşinin ev sahipliğinde gerçekleşen törene Valimiz Nurullah Naci Kalkancı ve eşi Yasemin Kalkancı hanımefendi, Garnizon Komutanımız Albay Davut Kulalar’ın eşi Fatma Kulalar hanımefendi, Jandarma Komutanımız Ercan Atasoy ve eşi Ünzile Atasoy hanımefendi, Emniyet Müdürümüz Metin Alper ve eşi Kezban Alper hanımefendi, kurum müdürlerimiz, siyasilerimiz ile çok sayıda bayan hemşerimiz katıldı.

    Protokol eşleri tarafından kesilen kurdeleyle açılan sergide bir konuşma yapan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, yapılan eserlerin güzelliğinden bahsederek, “Arkadaşlarımız o kadar güzel eserler ortaya çıkarmış ki emeği geçenleri kutluyorum. Bu başarı onlar kadar, hocalarının, o hocaları Kadın ve Gençlik Merkezlerimizde görevlendiren Halk Eğitim Merkezi’nin ve bizim arkadaşlarımızın. Hepsine çok teşekkür ederek, tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum” diye konuştu.

    Daha sonra söz alan Valimiz Nurullah Naci Kalkancı ise kadınların sadece yılın bir günü hatırlanmaması gerektiğini dile getirerek, Arif Nihat Asya’nın anneler günüyle ilgili bir şiirinden kısa bir kesiti davetliler için okuyarak tüm kadınların gününü kutladı.

    Konuşmaların ardından misafirler yapılan eserleri, tek tek inceledi. Belediyemiz tarafından büyük beğeni toplayan sergi sonunda misafirlerimize karanfil takdim edildi.

     Yetkililerimiz, serginin 3 gün süreyle ziyaretçileri ağırlayacağı belirtildi.