a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAŞKANIMIZDAN RAMAZAN AYI MESAJI

     Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, bu mübarek ayın başta İslam âlemi olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

      Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

      Mesajında, hayır ve bereket ayı olan Ramazan ayının İslam âlemi başta olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Başkanımız, “Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayı; kırgınlık ve dargınlıkların ortadan kalktığı, gülümsemenin sadaka olduğu, güçlünün güçsüze yardım ettiği, küçüğün sevilip büyüğün sayıldığı mukaddes bir aydır. Bu mübarek ayda, kitabımız Kur’an-ı Kerim insanlık âlemine inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içerisinde yer almış ve oruç tutulması bu ayda farz kılınmıştır. Nefsimizle baş başa kaldığımız, yoksul kardeşlerimizin yaralarını sardığımız, zengin-fakir, genç-yaşlı demeden aynı sofraya oturduğumuz, aynı safta namaz kıldığımız 11 ayın sultanı Ramazan-ı şerifin her yıl olduğu gibi bu yılda tüm güzellikleriyle Müslümanları sım sıkı sarmasını diliyor, tüm İslam aleminin bu mübarek ayını kutluyorum” diye konuştu.

     Mesajının devamında, 11 ayın sultanı Ramazan ayının Adıyaman’da dolu dolu geçmesi için yoğun bir program hazırladıklarını da söyleyen Başkanımız, Ramazan ayı boyunca Demokrasi Parkında teravih namazı dolayısıyla saat 22.00’da başlayacak olan ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programlarının 23.59’a kadar süreceini dile getirerek, ilahiden konferansa, konserden söyleşiye kadar birbirinden güzel programların yer alacağı etkinliklere Abdurrahman Önül, Yavuz Bahadıroğlu, Uğur Işılak, Sedat Uçan, Sıtkı Aslanhan, Esat Kabaklı, Uğur Aslan, Kahtalı Mıçı, Serdar Tuncer ve Ahmet Özhan gibi önemli sanatçı, yazar ve din adamlarının katılacağını belirtti ve tüm Adıyamanlıları bu programlara davet etti.