a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

SOKAK OYUNLARI ŞENLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

     Organizasyonunu Adıyaman Kent Konseyi’nin yaptığı, Belediyemizin de destekleriyle güç kattığı ‘Sokak Oyunları Şenliği’ Adıyamanlı öğrenciler ve yetişkinlerden büyük ilgi görüyor.

     Belediyemiz ve Adıyaman Kent Konseyi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Sokak Oyunları Şenliği’ büyük ilgi görmeye devam ediyor. Karaali Atletizm Stadında gerçekleşen Sokak Oyunları Şenliği çember, deleme ve ip atlama oyunlarıyla devam etti. Oyunlarda mücadele eden Adıyaman Anadolu Lisesi, Adıyaman Lisesi ve Yunus Emre MTAL öğrencilerinin kıyasıya yarışı renkli görüntülere sahne oldu.

     Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Kent Konseyi Başkanı H. Sinan Temel, Kent Konseyi Genel Sekreteri M. Sait Yıldırım, kurum temsilcileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı program ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Adıyaman Kent Konseyi Başkanı H. Sinan Temel, amaçlarının eski kültürleri yeni nesle ulaştırmak olduğunu dile getirerek, bu şenliğin gerçekleşmesinde emeği geçen Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür etti.

     Yapılan yarışmalar sonucunda dereceye giren sporculara Belediyemiz tarafından hediye çeki, dereceye girmeyen sporculara da kitap hediye edildi. Dereceye giren sporcuların hediyelerini il protokolü takdim etti.