a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

RAMAZAN DOLU DOLU YAŞANACAK

     Ramazan ayının bu yıl Adıyaman’da dolu dolu geçmesi için hazırlıklarını tamamlayan Belediyemiz, birbirinden önemli isimleri ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programında hemşerilerimizle buluşturacak.

     11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı’nın Adıyaman’da dolu dolu geçmesi için zengin bir program hazırlayan Belediyemiz, birbirinden önemli isimleri hemşerilerimizle buluşturacak.

     Ramazan ayı boyunca Demokrasi Parkı’nda düzenlenecek olan ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ etkinlikleri ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, etkinliklerin bu yıl da çok renkli geçeceğini söyledi. Ramazan ayının manevi havasını tattırmak için Ramazan ayı boyunca her gün teravih namazı dolayısıyla 22.00’da başlayıp, 23.59’da sona erecek olan programlara tüm Adıyamanlıları davet eden Başkanımız şunları dile getirdi: “Hemşerilerimizin Ramazan ayının tadına varabilmesi için Ramazan ayını dolu dolu geçirecek bir program hazırladık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Demokrasi Parkında düzenleyeceğimiz ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programına birbirinden değerli sanatçı, yazar ve din adamı davet ettik. Tüm halkımızı bu eşsiz programlarımıza davet ediyoruz.”

    ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programı etkinlikleri 16 Mayıs Çarşamba günü başlayacak olan Ramazan ayının ilk günü İshak Danış tarafından gerçekleştirilecek olan Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başlayacak. Daha sonra sırasıyla; Yazar Mustafa Armağan’ın tarih sohbeti ile Grup Diriliş’in ilahi sunumu, İlahi sanatçıları Murat Belet, Abdurrahman Önül ve Grup Ravza’nın ilahi sunumlarının ardından, usta tarihçi Yavuz Bahadıroğlu’nu Adıyamanlılarla buluşturacak olan Belediyemiz, programların devamında ilahi sanatçısı Sedat Anar’ı, Adıyaman Harfane Grubunu, tarihçi Melih Altınok ile ilahi grubu Grup Nida’yı, ilahi sanatçısı Umut Mürare’yi, halk müziği sanatçısı Uğur Işılak’ı, ilahi sanatçısı Sedat Uçan’ı, kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan’ı, ilahi sanatçısı Ahmet Hakan Karagül’ü, tarihçi Talha Uğurluel’i, tarihçi İlknur Çevik ile ilahi grubu Medine İlahi Grubu’nu, ilahi sanatçısı Hasan Dursun’u, halk müziği sanatçısı Esat Kabaklı’yı, ilahi sanatçısı Ammar Acarlıoğlu’nu, tasavvuf şiiri sanatçısı Uğur Aslan’ı, Adıyamanlı türkücü Kahtalı Mıçı’yı, ilahi sanatçısı-şair Uğur Demir’yi, ilahi sanatçısı-şair Serdar Tuncer’i, ilahi sanatçısı Zeyd Şoto’yu ve tasavvuf müziğinin önde gelen isimlerinden Ahmet Özhan’ı Adıyamanlılarla buluşturacak.