a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

LUKİANOS PARKI HIZ KAZANDI

   Belediyemiz tarafından, Altınşehir Mahallesi’nde şehrin imajına değer katması için başlatılan Lukianos Parkı inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

    Belediyemiz, Altınşehir Mahallesi’nde şehrin imajına değer katacak önemli bir çalışmaya daha imza atıyor.

    Altınşehir Mahallesi’nin kuzey kesiminde yapımı devam eden ve ünlü filozof Samsatlı Lukianos’un isminin verildiği parkta sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcılarımız M. Said Kutlu, Reşit Bilgin ve birim müdürlerimiz, projeyi yürüten yüklenici firma sorumlularından bilgi aldı.

   Yapılan incelemelerden sonra bir değerlendirmede bulunan yetkililerimiz, şehrin farklı noktalarında devam eden park ve kültür merkezi inşaatlarından bir tanesi olan Altınşehir Mahallesi’ndeki Lukianos Parkı’nın hızla ilerlediğini dile getirerek, “Kasım ayı içerisinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılan parkın yaz mevsimi sonuna kadar tamamlanmasını hedefliyoruz. 7 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilecek olan Lukianos Açık Hava Müzesi’nin içerisinde, sütunlarla çevrili yürüyüş yolları, amfi tiyatro alanı, süs havuzu, antik sütunlu giriş kapısı, taş banklar ve dairesel pergoleler bulunacak. Parkın şimdiden ilimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.