a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

‘EĞİTİM DESTEĞİ’ BAŞVURULARI BAŞLADI

Belediyemiz tarafından üniversite sınavını kazanan öğrencilere verilecek olan ‘eğitim desteği’ başvuruları başladı.

    Eğitime büyük önem veren Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’nun önerisiyle ortaya çıkan ve Belediye Meclis Üyelerimizin oylarıyla kabul edilen ‘üniversiteyi kazanan öğrencilere eğitim desteğinde bulunma’ kararı sonrasında çalışmaları tamamlayan ilgili müdürlük çalışanları başvuruları almaya başladı.

    10 Eylül Pazartesi günü başlayan ve 17 Eylül Pazartesi gününe kadar devam edecek olan ‘eğitim desteği’ başvurularını Belediyemiz ana binasının giriş katında bulunan Beyaz Masa biriminde kabul etmeye başladıklarını söyleyen Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, şartları uyan her öğrenciye destek vereceklerini söyledi.

“YATIRIMIN EN ÖNEMLİSİ İNSANA OLANIDIR”

   “Yatırımların en önemlisi insana olan yatırımdır” diyerek sözlerini sürdüren Başkanımız, “AK Parti iktidarı döneminde yapılan yatırımlarla kalitesi her geçen gün artan eğitim konusunda biz de Adıyaman Belediyesi olarak elimizi taşın altına koymak istedik. Bu anlamda belediyemiz sınırları içerisinde ikamet ederek bu yıl üniversite sınavını kazanan tüm öğrencilerimize ‘eğitim desteği’ vermeye karar verdik. Belediye meclis üyelerimizin de oylarıyla aldığımız bu kararı hemen hayata geçirdik ve kısa süre içerisinde öğrencilerimizin başvurularını almaya başladık. İnşallah bu desteğimiz öğrencilerimizin ihtiyaçlarına bir nebze olsun katkı sağlar. Bu vesileyle tüm kardeşlerimiz kutluyorum” dedi.