a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

YENİ MAHALLE YATIRIMLARLA GÖZ KAMAŞTIRIYOR

 Belediyemiz, nüfus olarak şehrin en büyük mahallelerinden bir tanesi olan Yeni Mahalle’de hayata geçirdiği birçok önemli projeyle takdir topluyor.

    Belediyemiz, nüfus olarak şehrin en büyük mahallelerinden bir tanesi olan Yeni Mahalle’de hayata geçirdiği birçok önemli projeyle takdir topluyor.

     Yeni ve modern bir Adıyaman için kolları sıvayan Belediyemiz, şehrin nüfus olarak en büyük ve en yeni mahallelerinden bir tanesi olan Yeni Mahalle’ye yaptığı yatırımlarla takdir topluyor.

    Semt pazarı, prestij caddeler, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, gençlik ve kültür merkezi, modern ve büyük parklar ile daha birçok yeniliği göreve geldikten sonra mahallelerine kazandıran Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür eden Yeni Mahalle Muhtarı İbrahim Halil Cebeci, yapılan son yatırımlarla Yeni Mahalle’nin Adıyaman’ın en değerli mahallelerden bir tanesi haline geldiğini söyledi.

“2014’TEN SONRA GÜZEL İŞLERE İMZA ATILDI”

    Mahalle Muhtarı Cebeci konu ile ilgili yaptığı açıklamada, mahallesi ve yapılan çalışmalar hakkında kısa bir bilgi vererek, “2014 yılında göreve geldiğimde mahallemde 11 bin seçmen vardı. Birçok kısmı kısa süre önce imara açılan ve hızla gelişen mahallemde şu an da 30 binin üzerinde nüfus ve 19 bine yakın seçmen bulunuyor. Göreve başladığımda birçok yerde asfaltın olmadığı, olan yerlerde de çok ince asfaltın döküldüğü mahallemde, 2014’ten sonra Belediyemizle birlikte çok güzel işlere imza attık” dedi.

KALICI SEMT PAZARI HİZMETE AÇILDI

   Mahallenin sorunlarının bir bir çözüldüğünü de sözlerine ekleyen Cebeci şunları dile getirdi: “İlk olarak mahallemizin altyapı sorununu ortadan kaldırdık, onun hemen ardından da tüm sokaklarımıza asfalt ve kaldırım döşendi. Yapılan çalışmalar bunlarla da sınırlı kalınmadı ve mahallemize şehrimizin ilk semt pazarı yapıldı. 4 bin metrekarelik bir kapalı alana sahip olan semt pazarımız 3 bin metrekarelik de bir otoparka sahip. Allah’a çok şükür ki ilimizin ilk kalıcı semt pazarı geçen Pazartesi günü hizmete açıldı ve bundan sonra her hafta Pazartesi günleri buradan esnafımız ve vatandaşlarımız yararlanabilecek. Bunun yanında mahallemizde yapımına başlanan ve içinde 300 kişilik konferans salonu, bay ve bayan taziye evi ve meslek kurslarının verilebileceği salonların yer alacağı 3 katlı Abdulhamid Han Gençlik Merkezi ve Kültür Evi inşaatı da belediyemiz tarafından başlatıldı. Sosyal ve kültürel yönden oldukça önemli yatırımların yapıldığı mahallemiz, bisiklet yolu, yürüyüş yolu ve kent park gibi önemli hizmetlere de Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu döneminde kavuştu. Özellikle şu an yapımı devam eden kent parkın tamamlanması halinde ilimizin en büyük parklarından bir tanesi de mahallemize yapılmış olacak. 25 bin metrekarelik bir alan üzerine sürdürülen parkın içerisinde restaurant, kafeterya, basketbol sahası, fitness ve spor alanı, çocuk oyun alanı, kamelyalar, süs havuzları, anne-bebek bakım odası, WC ile yürüyüş ve bisiklet yolu olacak. Bu hizmetlerden dolayı mahallem adına Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

    Mahallelerinin herhangi bir ihtiyacı durumunda Başkanımıza yada ilgili müdürlerimize kolaylıkla ulaşabildiklerini de sözlerine ekleyen Muhtar Cebeci, tüm yetkililerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.