a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BELEDİYESPOR, MYK HENBOLU FARKLI GEÇTİ

 

    Hentbol Süper Lig’inde mücadele eden Adıyaman Belediyespor, MYK Hentbol takımını deplasmanda 16-26 mağlup ederek önemli bir galibiyete imza attı.

    Türkiye Hentbol Süper Lig’inde bu hafta Ankara MYK Hentbol takımı ile karşılaşan Adıyaman Belediyespor, rakibini farklı mağlup etmeyi bildi.

    İkinci yarıya galibiyetle başlamanın sevincini yaşadıklarını belirten Adıyaman Belediyespor Kulüp Başkanı Aykut Dündar, maçı şu sözlerle değerlendirdi: “Takım olarak ikinci yarı öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Bir sporcu kardeşimiz yurt dışında bir takıma transfer olurken, 3 yeni sporcu kardeşimizin yanı sıra Aydın Aydınlı hocamız aramıza katıldı. Sezonun ikinci yarısına deplasmanda galibiyetle başladık. Grupta puan sıralamasında üstümüzde bulunan takımların puan kaybetmesi elde etmiş olduğumuz galibiyetin bizim açısından önemi çok daha güzel oldu. Teknik heyetimizi ve sporcu kardeşlerimizi tebrik ediyorum.”

    Baştan sona üstün oynadığı maçı 16-26 galip tamamlayan Adıyaman Belediyespor’un aldığı galibiyeti değerlendiren Belediyespor Genel Koordinatörü Mehmet Yıldırım da güzel bir galibiyete imza attıklarını dile getirerek, “Maça galibiyet parolasıyla hazırlanmıştık ve oyuncularımızın güzel performansıyla bu hedefimize ulaştık. Aldığımız galibiyetten dolayı teknik ekibimizi ve oyuncularımızı kutluyorum. Galibiyeti her zaman destekçimiz olan Belediye Başkanımıza ve taraftarlarımıza armağan ediyoruz” şeklinde konuştu.

   Deplasmanda alınan galibiyetin çok önemli olduğunu dile getiren Adıyaman Belediyespor Antrenörü Aydın Aydınlı ise yaptığı değerlendirmede şunları dile getirdi; “Sezonun ikinci yarısına galibiyetle başlamak bizim için çok önemliydi ve özellikle grupta üst sıralarda bulunan takımlardan Batman’ın İzmir Büyükşehir Belediyespor ile berabere kalması ve Eskişehir Selkaspor’un da Göztepe’ye yenilmesi bizi bu maça daha da motive etmişti. Bizim için önemli olan öncelikli olarak kendi maçlarımızı kazanmak ancak takım olarak bizim bir hedefimiz var ve bu hedef sezon sonunda Avrupa Kupalarına katılmaktır. Puan sıralamasındaki şu anki yerimiz hedefimizin ilk basamağını oluşturuyor ancak önemli olan sezon sonunda takım olarak puan sıralamasında ilk dört arasında yer almak. Bu açıdan öncelikli olarak kendi maçlarımızı kazanıp, grupta üst sıralarda yer alan takımların puan kaybetmesini kovalayacağız.”