a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASINDA ÖDÜLLER DAĞITILDI

 

    Belediyemiz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Adıyaman’daki okullarda atık pil toplama kampanyası düzenlendi.

    Belediyemiz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Lisanslı Pil İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği (TAB) arasında imzalanan protokol kapsamında il merkezindeki ve ilçelerdeki İlk ve Orta Okullarda ödüllü atık pil toplama kampanyası düzenlendi. Kampanyada en çok pil toplayan ilk üç okula Lisanslı Pil İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği tarafından ödüller dağıtıldı.

    Konu ile ilgili bilgi veren Temizlik İşleri Müdürlüğümüz adına projenin koordinatörlüğünü yürüten Çevre Mühendisi Bekir Yıldırım, 2018-2019 yılı ödüllü atık pil toplama kampanyası kapsamında dereceye giren ilk okulun Şehit M. Akif Güleş İmam Hatip Ortaokulu olduğunu ve hediyesinin masa tenisi masası olduğu bildirildi. Spor malzemesi ödülünü kazanan ve ikinciliği elde eden okulun ise Cengiz Topel İlkokulu olduğunu dile getiren Yıldırım, kampanyayı en iyi uygulayan ve üçüncülük ödülü olarak belirlenerek satranç eğitim setini kazanan okulun ise Birsen Esensoy İlkokulu olduğunu şeklinde konuştu.

    Dereceye giren okulların yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri ise uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, bu uygulama ile hem öğrencilerin atıklar konusunda bilinçlendirildiğini, hem de okulların ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi ve yetkililere teşekkür etti.