a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BELEDİYEMİZ ŞEHRİN TEMEL SORUNLARINA NEŞTER VURACAK

 

    Adıyaman’ın temel sorunlarını ortadan kaldırmak için göreve geldiği günden bu yana birçok önemli görüşmeye imza atan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç; ulaşım, çevre ve katı atık yönetimi konularını çözüme kavuşturmak için işin uzmanlarını Adıyaman’a davet etti.

   31 Mart yerel seçimlerinde halkın büyük teveccühünü alarak Adıyaman Belediye Başkanlığı görevine seçilen Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, şehrin temel sorunlarını ortadan kaldırmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

    Adıyaman’ın en önemli sorunlarının başında gelen trafik-ulaşım, çevre ve katı atık yönetimi ile ilgili problemleri ortadan kaldırmak için uzmanlardan destek alan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, bu konularda ciddi çalışmaları olan Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Özbey’i ilimize davet etti.

    Ankara’da faaliyet gösteren Özülkü Şehircilik Şirketi adına çalışmalarını yürüten Prof. Dr. Mahmut Özbey ve Şehir Plancısı Mustafa Gürdal, Belediyesi Meclis Salonunda Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, meclis üyelerimiz, başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimizle bir araya gelerek Adıyaman’daki problemler üzerine görüş alışverişinde bulundu.

   Slaytlar eşliğinde gerçekleştirilen toplantıda Adıyaman’ın ulaşım anlamındaki problemleri için çözüm önerilerini yöneticilerimizle paylaşan Prof. Dr. Özbey, ulaşımın yanında çevresel sorunları ortadan kaldırma ve proje çalışması sürdürülen Katı Atık Tesisi konusunda da yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

   Toplantı sonunda bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman Belediyesi olarak kentin en önemli sorunları üzerinde hassasiyetle çalıştıklarını dile getirerek, uzmanlarında desteğiyle bu sorunları ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirtti.