a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

PROF. DR. GÜVENÇ, ‘KÜMELENME VE SERACILIK’I ANLATTI

   Belediyemiz yöneticileri ve teknik personeli, ‘Kümelenme ve Seracılık’ konusunda bilgilendirildi.

   Belediyemizin daveti üzerine ilimize gelen Çankaya Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç, belediyemiz yönetimine ve teknik personelimize kümelenme konusunda bilgiler verdi.

 Adıyaman Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen programa, Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Başkan Yardımcılarımız Şerif Ayaz ve Mithat Töken, birim müdürlerimiz, teknik personelimiz ve konu ile ilgili değişik iş sektöründen vatandaşlarımız katıldı. Programda, kümelenmenin ortak yatırım demek olduğunu söyleyen Güvenç, işbirliğiyle kalkınmanın daha hızlı olacağına dikkat çekti.

   Toplantıya, ülkemizde önümüzdeki süreçte kümelenme konusunda neler yaşanılacağı öngörülerine yer vererek başlayan Prof. Dr. Güvenç şunları dile getirdi: “Önümüzdeki süreçte teknoloji üretemeyenler küresel ekonomi içinde yok olacak. Bugün kümelenme noktasında istenen performansı gösteremeyen yerel sektör temsilcileri cirolarında artış olmasına rağmen, karlarında her geçen gün azaldığı görülmektedir. Bundan dolayı sektörler giderek daha çok batağa sürükleniyor. Bu bataktan birlikte hareket ederek çıkılabilir.”

   Toplantı sonunda bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, önemli konular hakkında kendilerini bilgilendiren Çankaya Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç’e teşekkür etti.