a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAŞKANIMIZDAN ‘15 TEMMUZ’ MESAJI

    15 Temmuz hain darbe kalkışmasının üçüncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Türk milletinin omurgalı duruşuyla darbe teşebbüsünü, tarih boyunca konuşulacak bir destana dönüştüğünü dile getirdi.

   15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, özellikle gençlere uyarılarda bulundu.

  FETÖ mensuplarınca düzenlenen hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümü dolayısıyla 15 Temmuz Pazartesi günü saat 20.30’da Mimar Sinan Kültür Parkı önünden başlayacak olan kortej yürüyüşüyle start alacak olan etkinliklere tüm Adıyamanlıları davet eden Belediye Başkanımız, mesajında şunlara yer verdi: “15 Temmuz’un üçüncü yıldönümündeyiz. Bu ülke tarihi boyunca büyük badireler atlattı. 15 Temmuz da bu badirelerden bir tanesiydi. Çok şükür ki omurgalı bir halkımız var. Bu ülke ayakta duruyorsa ve biz bugün bu ülkede rahatça yaşayabiliyorsak, bu insanlarımız sayesindedir. Ülke olarak şunu çok iyi biliyoruz ki; Üç tarafımız denizlerle, dört tarafımız da düşmanlarla çevrili… Bundan dolayı birlik ve beraberliğimizi korumamız lazım. Bu ülkede yaşayan dili, dini ve ırkı ne olursa olsun, herkesin birlikte ve beraberce yaşaması gerekiyor. Eğer birlikte kardeşçe yaşarsak şer odakları bu cennet ülkemizde istediği gibi at koşturamaz. Bu anlamda özellikle gençlerimizden bir şey istiyorum… Terör olayları her seferinde karşımıza farklı şekilde çıkıyor. Kimi din kisvesi altında, kimi de mezhep görüntüsü altında… Bunlar genellikle dışarıdan küresel güçler tarafından desteklenen kesimler oluyor. Ülke içinde de bir takım insanlar bu olaylarda kullanılıyor. Millet olarak, özellikle de gençlerimiz bu konuya çok dikkat etmeli. Gençlerimiz dinlerini iyi öğrenmeli. Gençlerimiz dinini öğrendiği zaman hiç kimse bu kardeşlerimizi din kisvesi altında kandıramaz. 15 Temmuz olayı da maalesef dinin bir şekilde kullanılmasıyla meydana gelmiştir. İslam coğrafyasında demokratik anlamda, ekonomik alanda ve güç olarak ayakta kalabilen tek ülke olan cennet ülkemizin kıymetini bilmemiz gerekiyor. Bu vatana sahip çıkarsak, birliğimizi ve beraberliğimizi sağlarsak hepimiz kazanırız. Bunun içinde hepimize görevler düşüyor.”

    15 Temmuz Pazartesi gecesi tüm Adıyamanlıları düzenlenecek olan etkinliklere de davet eden Başkanımız, 15 Temmuz darbe girişimini unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını yineledi. Başkanımız, “Tüm halkımızı 15 Temmuz gecesi kahramanlarımızı anmaya ve zaferimizi kutlamaya davet ediyorum” diye konuşarak sözlerini tamamladı.