a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BELEDİYEMİZDEN, OKUMA SEVDALISI MİNİK GÜLİSTAN’A DESTEK

   Belediyemiz, geçtiğimiz günlerde, hurdacılık yapan babası ile beraber hurda toplamaya çıkan eğitim sevdalısı 6 yaşındaki Gülistan’a destek oldu.

   Belediyemiz Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) Sosyal İnceleme Komisyonu, geçtiğimiz günlerde hurdacılık yapan babasıyla birlikte hurda toplamaya çıkan ve babasının çöpler içerisinde çıkardığı kitapları ve dergileri el arabası üzerinde okuyup, karamalar yaparak eğitime hazırlanan 6 yaşındaki Gülistan Fırat’a, bu yıl başladığı eğitim-öğretim yılı için kırtasiye ve giyim yardımında bulundu.

  Büyüyünce doktor olmak isteyen eğitim sevdalısı minik Gülistan ve ailesiyle sohbet edip, sorunlarını dinleyen komisyon üyeleri, minik Gülistan’ın okuma azmine hayran kaldı. Okumayı çok sevdiğini söyleyen Gülistan, “Büyüyünce doktor olacağım. Kitap okumak çok güzel bir şey” dedi.

  Minik Gülistan’ın babası Şeyh Mehmet Fırat ise yapılan destekten dolayı Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’a ve Belediyemiz Toplumsal Gelişim Merkezi Sosyal İnceleme Komisyonu üyelerine teşekkür etti.