a
0(416) 216 17 20
Çağrı Merkezi
Share

BAŞKANIMIZDAN ‘GASTRONOMİ GÜNLERİ’NE DAVET

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Belediyemizin de aralarında olduğu çeşitli kurumların desteği ile düzenlenecek olan ‘Adıyaman Gastronomi Günleri’ne tüm hemşerilerini davet etti.

    Adıyaman’ın değerlerinin tüm dünyaya tanıtılması için önemli organizasyonlara imza atan ve bu konudaki projelere destek veren Belediyemizle birlikte, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Adıyaman Valiliği, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Adıyaman Üniversitesi ve Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla bu yıl ilki düzenlenecek olan ‘Adıyaman Gastronomi Günleri’ ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç tüm hemşerilerini bu önemli etkinliğe sahip çıkmaya davet etti.

   4 Ekim Cuma ve 5 Ekim Cumartesi günleri gerçekleştirilecek olan etkinliklerle ilgili bilgi veren Başkanımız, Adıyaman’ın çiğköfte başta olmak üzere bütün lezzetlerinin tüm dünyaya tanıtılması için planlanan bu etkinliğin oldukça önemli olduğunu dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

   Gastronomi Günleri’nin amacına ulaşabilmesi için halk tarafından sahiplenilmesinin önemine de dikkat çeken Başkanımız şunları dile getirdi: “4 Ekim Cuma günü saat 17.00’da düzenlenecek olan kortejle başlayacak olan ‘Adıyaman Gastronomi Günleri’ ilimizin en güzel tatlarının tüm dünyaya tanıtılması için bir araç niteliği taşımaktadır. Bundan dolayı çok önem verdiğimiz bu etkinliğimizin halkımız tarafından da fazlasıyla sahiplenilmesini istiyoruz. Eğer biz bunu sahiplenir ve fuarın amacına ulaşmasını başarırsak, Adıyaman’ın lezzetlerini duyan yerli ve yabancı turistler ilimize gelmek için daha çok sebep bulur ve bu da turizmden alacağımız payın fazlasıyla artmasını sağlar. Bunu çiğköftede gördük. Yapılan tanıtımlarla tüm dünya etsiz çiğköftenin ilimize ait olduğunu biliyor. Bu da girişimci hemşehrilerimizin gayretleri sayesinde oldu. Bundan dolayı böyle önemli bir etkinliğin hayata geçirilmesinde emeği geçen Valimiz Sayın Aykut Pekmez başta olmak üzere, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yetkililerimize, İpekyolu Kalkınma Ajansı yöneticilerimiz ile çalışanlarına, Adıyaman Üniversitesi Rektörümüz ile öğretim görelilerimize ve son olarak da Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bir kez daha tüm hemşerilerimizi 4 Ekim Cuma günü başlayacak olan ve birbirinden önemli konukların katılımıyla iki gün sürecek olan etkinliğe davet ediyorum.”